Letohradští minihokejbalisté na domácím turnaji přípravek nepoznali hořkost porážky

Tři turnaje Východočeského přeboru přípravek jsou minulostí, z toho dva se konaly na půdě Letohradu. Po dvou turnajích ve formátu minihokejbalu se 3. listopadu konal letošní poslední, tentokrát už v klasickém „pětkovém“ hokejbale. Letohradští trenéři měli k dispozici dvě lajny, do svých řad premiérově povolali minipřípravkáře Pavla Bouchala, který, ač byl nejmenším hráčem v týmu, srdnatě tužil obranné řady Jelenů.

Letohradští na úvod sehráli zápas s Českou Třebovou, ve kterém zúročili své nabyté zkušenosti a vyhráli vysoko 1:17. Hned sedmkrát se trefil kapitán Max Fišer. Těsné, ale pro tým velmi důležité vítězství, vybojovali Letohradští nad Poličkou, v jejímž týmu už skvělá gólmanka vytvořila vrásky nejednomu střelci nejen z Letohradu. Poměrně lehce si Letohradští poradili i s „bílým“ týmem Pardubic, ve kterém se probudil střelec v Jášovi Šťovíčkovi. Letohradská „osmička“ vstřelila pět branek z celkových sedmi, trefil se ale i v závěrečném zápase proti Hradci. Tady Letohrad vedl 6:0, nakonec se ale branková úroda rozrostla na obou stranách a zápas skončil 4:7.

Turnaj krátce zhodnotila Iva Janoušková: „Třetí turnaj přípravek se konal v Letohradě. Letohradská družina hrála ve velké herní pohodě a dokázala zvítězit ve všech čtyřech zápasech. Samozřejmě se našly chybičky, na kterých ale budou hráči i s trenéry dál pracovat. I když počasí nepřálo, díky všem za pohodovou atmosféru turnaje.“

Výsledky Letohradu:

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Hokejbal Letohrad 1:17 (0:8, 1:9)
Branky Letohradu: Fišer 7, Šťovíček 4, Motyčka, Bříza 2, Šafář 2, Vacková
Vyloučení: 1:1, využití: 1:0, střely: 4:37

SK Hokejbal Letohrad – SK Kometa Polička 3:2 (2:1, 1:1)
Branky Letohradu: Šťovíček 2, Šafář
Vyloučení: 2:0, bez využití, střely: 10:12

SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „bílí“ 7:2 (3:0, 4:2)
Branky Letohradu: Šťovíček 5, Fišer 2
Vyloučení: 2:2, využití: 1:0, střely: 18:5

HBC Hradec Králové 1988 – SK Hokejbal Letohrad 4:7 (0:4, 4:2)
Branky Letohradu: Šťovíček 2, Motyčka 2, Fišer, Šafář 2
Vyloučení: 1:0, bez využití, střely: 10:20

Sestava Letohradu: Stejskal P., Šimek – Šafář, Šťovíček, Bříza, Vacková, Martinek, Špaček, Fišer (C), Motyčka, Stejskal D., Bouchal

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.