Letohradští Jeleni na Elbu nestačili, prohráli na nájezdy

Leč svého oponenta od úvodního buly jasně přehrávali, přestříleli a tlačili se do neskutečně vyložených šancí, tak letohradští hokejbalisté nakonec z veledůležitého utkání o setrvání v první čtyřce CROSSDCOK Extraligy vytěžili pouze bod, který nakonec vystřelil devět minut před koncem duelu teprve patnáctiletý talentovaný dorostenec Michal Macháček, jenž byl v nájezdové loterii jediným úspěšným letohradským střelcem. To hosté z Ústí nad Labem zvedali ruce dvakrát a odvezli si na sever Čech bonusový bod navíc.

Jeleni vstoupili do posledního zápasu základní části CROSSDOCK Extraligy i přes velké oslabení kádru ve velkém stylu a v 5. minutě se z vedoucí branky v ponechané výhodě za faul ústeckého hráče radoval probuzený střelec Ondřej Lux. „I když spoustu hráčů nebylo přítomno, tak je mladí velice dobře zastoupili a ukázali jsme, že máme dobrý tým a můžeme se spolehnout na hráče, kteří nehrají pravidelně,“ potěšilo střelce prvního gólu. „Byla to střela z vrcholku kruhů, šťastně propadla gólmanovi mezi betony,“ popisuje Ondřej Lux. „Určitě nás to povzbudilo a dodalo klid na začátku zápasu,“ má jasno rychlonohý útočník.

Letohrad byl většinu duelu jasně lepší, vytvářel si nespočet šancí, avšak nakonec i tak bral pouze bod. „Je pravdou, že jsme měli lepší pohyb, vyhrávali jsme osobní souboje a tlačili soupeře, jen opět vázla koncovka. Vyložené šance jsme neproměnili a soupeř ze dvou přečíslení dvakrát udeřil. Dostali jsme lekci z produktivity,“ přiznává Ondřej Lux. „Ale tým hrál dobře a s takovou hrou můžeme v play-off uspět,“ hlásí odhodlaně nejproduktivnější hráč jelenů.

V táboře svěřenců koučů Frimla a Červinky po zápase mohla panovat spokojenost pouze z předvedené hry a zvládnutí utkání bez největších opor. Nebo se i bod počítá? „Musíme být rádi za každý bod, i když jsme měli více ze hry. Tabulka je vyrovnaná a v konečném součtu tento bod může hrát velkou roli,“ upozorňuje střelec úvodní branky Ondřej Lux. „To, že jsme hráli dobře nás nesmí uspokojit, abychom do vyřazovací části nevstoupili laxně. Snad se vrátí do sestavy všichni hráči a budeme ještě silnější,“ pevně doufá reprezentační forvard.

Už už to v duelu proti Ústí nad Labem vypadalo, že Jeleni ztratí všechny body, ale devět minut před koncem utkání vyrovnal na 2:2 teprve patnáctiletý dorostenec Michal Macháček, který nastoupil do svého druhého duelu za muže a hned vsítil svoji premiérovou branku v seniorské nejvyšší soutěži! „Michal hrál velmi dobré utkání. Už při svém prvním startu proti Plzni hrál dobře. Teď jsem s ním hrál v jedné formaci a snažil se, plnil pokyny, které jsme si řekli a pak svůj skvělý výkon okořenil vyrovnávací trefou, kterou provedl jako starý mazák,“ vysekává poklonu svému mladšímu spoluhráči Ondřej Lux.

„Je to velký příslib do budoucnosti týmu. Je také dobře, že ho trenéři začínají nasazovat a bylo by dobré, kdyby ho využili také v play-off, dobré by to bylo i pro jeho další vývoj, aby si osahal hokejbal na vrcholové úrovni,“ myslí si Ondřej Lux a pokračuje: „V nájezdu si také vedl jako jediný z nás suverénně a překonal soupeřova gólmana, je to talentovaný útočník, který by mohl být žolíkem v play-off právě při těchto závěrech utkání.“

SK Hokejbal Letohrad – Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 ss (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

SK Hokejbal Letohrad: Šupík (Manučarjan) – Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčak, Adamec – Běloušek, Macháček, Cvejn, Věchet, Faltus, Halbrštát „C“, Košťál, Lux O., Lux J.
Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Smolík, Michajličenko, Růžička, Sedláček, Kváš – Červinka, Štěpánek, Soukup, Grus, Langthaler, Gottfried, Poláček, Balcar
Branky: 5. Lux O. (Košťál), 36. Macháček (Krejsa) – 11. Balcar (Poláček, Štěpánek), 26. Langthaler (Balcar, Kváš),rozh. SN Štěpánek. Střely: 34:22 | Vyloučení: 3:5 | Využití: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 60. Rozhodčí: Popelka, Černý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.