Letohradští hokejbalisté postupují do semifinále Crossdock extraligy

Tři zápasy a je rozhodnuto. Čtvrtfinálové série mezi Letohradem a Plzní zná postupujícího. Po dvou výhrách v Plzni a nervydrásajícím souboji v Letohradě je prvním postupujícím do semifinále CROSSDOCK extraligy SK Hokejbal Letohrad! Zápas po pětačtyřiceti minutách neměl vítěze, následovalo desetiminutové prodloužení a pak nájezdy. V nich letohradský Šimara svou klec uhájil a když se dvakrát ze střídačky ozval vítězný jásot po gólech Lukáše Lajčiaka a Petra Vychytila, bylo jasno: Letohrad je po bezmála deseti letech znovu v semifinále! „Spadl z nás obrovský balvan,“ přiznal v rozhovoru těsně po zápase kouč Tomáš Friml.

Třetí čtvrtfinálový střet Jelenů a Mečounů se hrál v atraktivním čase a do ochozů letohradské tribuny i okolí hřiště přilákal přes dvě stovky fanoušků. Ti od začátku viděli aktivní hokejbal. Jeleni dostali hned ve čtvrté minutě výhodu přesilovky, ty se jim ale v zápase hrubě nedařily a ani jednu ze sedmi, které sehráli, nedokázali využít. První radost z gólu Jelenů vypukla už v první třetině, bohužel ale předčasně: gól nebyl uznán pro posunutou branku. Jeleni bojovali dál, i když často čelili tlaku hostujícího týmu, který do Letohradu přijet s cílem odvrátit svůj konec letošní sezony. Překážkou byl ale opět excelentně chytající Šimara v brance Letohradu, který po třiadevadesáti střelách za minulý víkend jich v tomto zápase pochytal devětadvacet.

První patnáctiminutovka velmi ostrého souboje skončila bez branek, ta první padla hned v úvodu druhého dějství – když Jeleni v polovině sedmnácté minuty nedokázali ubránit oslabení a početní výhody svého týmu využil Jan Holý – 0:1. Jeleny to ale nezlomilo a o tři minuty později bylo srovnáno, šťastným střelcem srovnávací branky byl Ondřej Běloušek – 1:1. Boj tedy pokračoval dál, Jeleni si dokázali vytvořit šance, v zápase jim ale trochu vázla koncovka. 240 diváků se nakonec dalších gólů v letohradské aréně nedočkalo, a to ani v základní hrací době, ani v následném desetiminutovém prodloužení.

Rozhodnout tedy musely nájezdy. Loterie. Nikdo neví, jak to skončí. Trenér Tomáš Friml byl na lavičce rozhodný: „Pojede Lájo, Míra Věchet, Zdenda Král, Petr Vychytil a Michal Macháček,“ zněl jeho verdikt. Slovenská posila Lukáš „Lájo“ Lajčiak byl přesný a míček zkušeně umístil za Kráčinova záda. Další dva nájezdy se Letohradu nepovedly, Šimara byl ale nezlomný. Jako čtvrtý byl vyslán Petr Vychytil a mezi diváky se ozvalo: „Když dá, je to doma.“ A Petr Vychytil dal! Radost Jelenů i fanoušků mohla propuknout naplno, stejně jako jejich skandování „Hoši, děkujem.“

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 2:1 ss (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 19:22 Běloušek (Lux J., Adamec), rozh. SN Lajčiak – 16:26 PP Holý (Kejř, Pejchar). Střely: 30:29. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 240. Rozhodčí: Olesz Vladislav, Černý Martin.

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Anýž, Krejsa, Lajčiak, Adamec, Vychytil, Faltejsek, Král, Cvejn, Věchet, Běloušek, Halbrštát (C), Košťál, Lux O., Lux J., Faltus, Macháček
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Kavalír, Vodrážka, Pauer, Pejchar, Malý (C), Pokorný, Kastner, Švarc, Benedikt, Valenta, Holý, Šmucer, Forejt, Kejř, Kunzmann, Gřonka, Krch

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.