Letohradské hokejbalistky hostily druhý turnaj přeboru, braly bronz

Poslední květnová sobota patřila v Letohradě minihokejbalu žen. Uskutečnil se tu druhý turnaj Východočeského přeboru žen 2018 a k němu se do arény Laní sjely hráčky deseti týmů, včetně dvou slovenských.

Letohrad začal turnaj hned prvním zápasem se sousední Českou Třebovou. Ta hokejbalu žen v regionu vévodí a než se Laně stačily rozkoukat, po první půlce prohrávaly o pět gólů. V zápase se dokázaly prosadit, když se trefila Ivana Halbrštátová, nakonec však prohrály 7:1. Ve druhém zápase narazily na kyjovské Bárbíny, které už rozhodně neplatí za nezkušeného nováčka. Letohrad sice po první půlce vedl 2:1 po gólech Terezy Tauchmanové a Ivany Halbrštátové, ve druhé půlce ale dvakrát inkasoval a nakonec Laně odešly s porážkou 2:3.

Chuť si spravily ve třetím zápase, kde narazily na slovenský Zvolen. Ten na turnaj nepřijel v dobré střelecké náladě a Letohrad posílený o Dominiku Bednářovou, ač po první sedmiminutovce prohrával, dokázal skóre otočit ve svůj prospěch, když se trefila nejprve zmíněná Dominika Bednářová a o dvě minuty později Tereza Tauchmanová – 2:1. V posledních dvou zápasech Letohrad narazil na stejného soupeře – Svítkov. Letohrad do nich vstoupil sebevědomě a v páté minutě se gólem Vanesy Halbrštátové ujal vedení. Zápas nepostrádal dynamiku i spoustu šancí, oba týmy však držely gólmanky. I Eva Gelová ale kapitulovala, když ji v deváté minutě překvapila Martina Topičová – 1:1. Letohrad bojoval dál a to přineslo své ovoce: 46 vteřin před koncem se znovu trefila Vanesa Halbrštátová a Letohrad vyhrál 1:2. Stejný výsledek přinesl i zápas o 3. místo, kde se opět proti sobě postavily Laně a svítkovské Hvězdy. I tady byla jedinou střelkyní Vanesa Halbrštátová, která svůj tým poslala do vedení ve čtvrté minutě a o dvě minuty později zužitkovala souhru s Dominikou Bednářovou. V desáté minutě se sice trefila svítkovská Mešťanová, Letohrad však těsné vedení udržel a z domácího turnaje tak kapitánka Ivana Halbrštátová při závěrečném vyhlášení převzala z rukou kouče letohradského áčka Tomáše Frimla pohár za třetí místo ve skupině A. Pro úplnost je třeba dodat, že vítězkami turnaje se staly hráčky České Třebové a vítězkami skupiny B hráčky slovenské Skalice.

„Domácí turnaje pro nás bývají poměrně oříšek. Naše výkony nebyly nikdy úplně dobré, ale tentokrát jsme se rozhodli všechno zlomit. První zápas ale vypadal úplně jinak. Třebová nás ve všech ohledech přehrála, nezvládali jsme základní věci. Druhý zápas už byl o něco lepší, ale dvě naše velké chyby nás stály vítězství. V dalších zápasech se pak hra týmu zlepšovala. To vyústilo ve vítězství nad Zvolenem a dvakrát se Svítkovem. Holky turnaj odmakaly a díky své bojovnosti braly třetí místo,“ zhodnotil turnaj kouč Michal Novák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.