Letohrad srazil na kolena kata favoritů a udolal Rakovník. Jeleni slaví posun na 3. místo!

Jeleni z Letohradu o minulém víkendu zajížděli na horkou půdu do plzeňské kryté haly a na hřiště předposledního Rakovníku. Tým chtěl urvat co nejvíce bodů, jež by je mohly vystřelit ze sedmé pozice do elitní čtyřky. Letohradští hokejbalisté po vysokém vítězství v Plzni a „upachtěném“ skalpu Rakovníka po nájezdech, slavili zisk pěti bodů z šesti možných a před posledním duelem základní části proti Ústí nad Labem se tak nachází na skvělém 3. místě, které ale nebude snadné před pronásledovateli udržet.

Sobota 7.4.2018

Jeleni začali utkání nesmírně aktivně, svým dobrým pohybem a bojovností si vysloužili početní převahu, kterou brzy proměnil Král po nahrávce Davida Halbrštáta. Soupeř sice vyrovnal, ale další proměněná přesilovka z hole Košťála znamenala vedení 2:1 po úvodní patnáctiminutovce. „Zápas se nám povedl. Myslím, že jsme předvedli náš nejlepší výkon v jarní části. Prosadily se obě přesilovkové formace, což je dobře,“ praví s radostí v hlase kapitán Letohradu David Halbrštát.

Letohradským hokejbalistům se přesilovky nikdy moc nedařily, proti Plzni ale byly proměněny celkem tři! „V Plzni se přesilové hry hrají dobře, míček lítá rychle, je tam prostor. Naše proměňování určitě nepramení z tréninků, protože tam se na přesilovky ještě nedostalo,“ říká upřímně Halbrštát. „Naše formace má nějaké varianty, které během zápasů pilujeme. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál,“ nechává další pokračování ve hvězdách.

Svěřenci koučů Frimla a Červinky se ve druhé periodě po brankách Krále a Halbrštáta dostali dokonce do tříbrankového vedení. Plzeň zareagovala tak, že si vzala oddechový čas a značně přidala do pedálů a celkem brzy snížila na 2:4. „Nikdo nemohl čekat, že budeme Plzeň přehrávat 45 minut. Po timeoutu se soupeř zvedl, zlepšil pohyb a přehrával nás,“ nezastírá David Halbrštát. „Naštěstí se nám podařilo nepouštět ho do velkých šancí. Když Plzeň snížila na 4:2 a měla největší tlak, jeden z domácích fauloval a my se dostali zpátky do hry,“ popisuje těžké chvíle pro Letohrad jeho kapitán.

Třetí třetina přinesla poctivý výkon východočeské družiny, která svůj náskok ještě navýšila o další dva góly. Hattrick si připsal Zdeněk Král a v přesilové hře se prosadil po krásné kombinaci s Krejsou nestárnoucí matador Miroslav Věchet. „Myslím, že jsme byli klidnější. Šli jsme do třetiny s dvoubrankovým vedením a skvěle jsme bránili střední pásmo. V polovině poslední části jsme navíc vstřelili další branku a ta definitivně rozhodla o naší výhře,“ těší Davida Halbrštáta.

V táboře letohradských jelenů tak po utkání v plzeňské kryté hale musela panovat spokojenost a značná motivace před posledním duelem základní části. „Spokojenost je především s výsledkem a umístěním našeho týmu v tabulce. V zápase se naší formaci dařilo a z toho vyplynuly góly,“ praví skromně Habrštát. „Teď už je to zase za námi a musíme se soustředit na další zápas. Chceme začínat play-off doma, takže musíme Ústí doma porazit,“ hlásí bojovně kapitán extraligových jelenů.

Utkání proti Plzni zhodnotil asistent hlavního trenéra, Filip Červinka: „V sobotu jsme do Plzně jeli s tím, že chceme vyhrát, ale nemáme prakticky co ztratit, protože je Plzeň doma v hale nesmírně silná, porazila zde Kladno i mistrovský Kert Park, a tak byli mečouni jasnými favority. Až na zhruba sedm minut v prostřední části, kdy jsme vedli 4:1 a Plzeň si vzala oddechový čas a zvýšila svoji aktivitu, tak naši hráči odvedli výkon na krev. Bojovali, nejen v přesilovkách předváděli krásné přesné nahrávky, a hlavně byli nesmírně efektivní při střelbě. To, co jsme předvedli v Plzni, zaslouží velkou poklonu. Všichni se povzbuzovali a pro tři body jsme si šli prostě více než domácí.“

Neděle 8.4.

Jeleni vstoupili do utkání s předposledním Rakovníkem velmi aktivně, vstřelili brzy gól z přesilovky z hole Zdeňka Krále a vypadalo to, že bude pokračovat heroický výkon z předešlého dne proti Plzni. Záhy ale převzal aktivitu desetičlenný Rakovník a letohradští hráči nevěděli, kde jim hlavy stojí. „Přestali jsme absolutně hrát. Neběhali jsme, pořádně jsme si nepřihráli. Soupeř byl všude dřív, vyhrával víc osobních soubojů, měl prostě větší chuť do hry,“ nezastírá útočník druhé formace Jakub Cvejn. „Nám se navíc nic nedařilo, vytvářeli jsme si gólové šance, ale míček buďto skončil v rohu nebo ve výstroji gólmana z Rakovníku,“ poukazuje na další důležitý fakt letohradského trápení.

Rakovník se dostal po druhé periodě do vedení, byla na něm vidět větší chuť po vítězství a udržení si šance na play-off. Letohrad ale nic nevzdával a před koncem duelu trenéři stáhli hru na dvě lajny. Mezi desítkou vyvolených byl i Jakub Cvejn, který se důvěrou odvděčil vyrovnávacím gólem na 2:2! „Pokud tento článek bude číst někdo, kdo s námi v Rakovníku byl a viděl moji radost, tak vám určitě potvrdí, že moje radost byla velikánská!“ směje se útočník s číslem 15 na zádech. „Byl to důležitý gól a jsem za něj rád,“ praví s nadšením v hlase Cvejn.

Utkání se rychle chýlilo ke konci, Letohradští byli dost nervózní a vypadalo to na velký zkrat. Z mezikruží se ale po vhazování do míčku opřel již zmiňovaný Jakub Cvejn, jehož střela zamířila k pravé tyči rakovnické svatyně. „Gól to byl sice důležitý, ale už ne tak pohledný. Měli jsme vhazování v útočném pásmu, náš centr, myslím, že to byl „Mimi“ (Jan Lux pozn. red.), vyhrál buly na Pepu Hejtmánka, tomu střela moc nesedla, a takmíček doskákal až ke mně a já ho ze vzduchu trefil bekhendem přímo nad beton k pravé tyči,“ popisuje svoji veledůležitou trefu Cvejn.

Zápas po infarktovém závěru, kdy Rakovník hrál dvě minuty přesilovku 5 na 3 nakonec dospěl do nájezdů, v nichž Šimara vynuloval všechny oponentovy střelce a za Letohrad se jako jediný trefil po krásné kličce do bekhendu Ondřej Lux! Panuje tak v táboře jelenů po dvoubodovém vítězství spokojenost? „Nevím jak ostatní, ale já moc spokojený nejsem,“ je však kritický po ztrátě jednoho bodu Cvejn. „Rakovník je tým, který bychom měli porážet za tři body. Na druhou stranu, když si vzpomenu na naší předvedenou hru, tak můžeme být rádi za ty dva body,“ praví ale záhy s úlevou Jakub Cvejn.

Další sobotu 14.4. čeká na letohradské hokejbalisty poslední dvacátý zápas v základní části a pokud chtějí jeleni získat místo v elitní čtyřce, jež zaručuje start play-off na domácím hřišti, musí bezpodmínečně získat proti Ústí nad Labem tři body. „Chceme vyhrát, o ničem jiném nepřemýšlíme, bylo by super začínat play-off doma,“ praví stručně ale jasně Jakub Cvejn.

Utkání proti Rakovníku zhodnotil asistent hlavního trenéra, Filip Červinka:„O den později v Rakovníku došlo dle mého názoru k enormnímu podcenění. Domácí se na zápas sešli v deseti hráčích do pole a na našem týmu bylo znát až moc velké uvolnění a spokojenost z předešlého vítězství v Plzni. Za celý zápas jsme se nemohli dostat do tempa, Rakovník hrál perfektně do obrany, obětavě do útoku a většinu duelu nás přehrával, za což mu patří velká pochvala. Nám se naštěstí podařilo před koncem zápasu vyrovnat a dotáhnout duel do vítězství po nájezdech. Jsou to zlaté dva body, protože by se nikdo nemohl divit, kdyby Rakovník získal tříbodové vítězství. Tento zápas musíme rychle hodit za hlavu a vrátit se zpět k naší hře.“

HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky: 12:22 Pejchar (Gřonka, Valenta), 25:42 Pauer (Polívka V.) – 5:35 PP Král (Halbrštát, Vychytil), 14:27 PP Košťál (Věchet), 20:13 Král (Halbrštát), 22:50 Halbrštát (Lux), 39:15 PP Věchet (Krejsa, Lajčiak), 43:16 Král (Lajčiak)
Střely: 30:18 | Vyloučení: 7:4 | Využití: 0:3 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 65
Rozhodčí: Danylec, Šulo
HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Kavalír, Kastner, Vodrážka, Pokorný, Holý, Vágner, Šmucer – Gřonka, Pejchar, Valenta, Kunzmann, Švarc, Malý, Polívka E., Benedikt, Pauer, Krch, Forejt, Polívka V.
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Vychytil, Hejtmánek, Krejsa, Lajčiak, Teplý, Adamec, Anýž, Cvejn, Věchet, Faltus, Halbrštát, Král, Lux O., Lux J., Košťál.

HBC Rakovník vs. SK Hokejbal Letohrad 2:3 ss (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Schnaubelt (Gerlich), 28. Tvarůžek O. (Tvarůžek M., Gerlich) – 2. Král (Lux O., Košťál), 40. Cvejn (Hejtmánek J.), rozh. náj. Lux O.
Střely: 25:26, vyloučení: 2:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 43, rozhodčí: Cícha, Gráca.
Rakovník: Solar (Muškát) – Pospíšil „C“, Cafourek, Tvarůžek O., Martínek – Tvarůžek M., Sýkora, Schnaubelt, Hildebrand, Schierl, Gerlich.
Letohrad: Šimara (Šupík) – Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčiak, Teplý, Adamec – Hejtmánek D., Cvejn, Věchet, Faltus, Halbrštát „C“, Král, Lux O., Lux J., Košťál.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.