Search
Close this search box.

Léto se ještě nevzdává, opět padaly teplotní rekordy

Září se blíží ke své polovině, ale léto ještě nechce říci sbohem. Dnes na 24 místech v Česku naměřili teplotní rekordy.
Nejvyšší teplotu zaznamenala meteorologická stanice v Ústí nad Labem a to 32,7 stupně Celsia. Celkově v Ústeckém kraji bylo dnes nejtepleji. Přes třicet stupňů naměřili meteorologové i ve Středočeké oblasti. V Brandýse nad Labem se rtuť pohybovala v jednu chvíli na 32 stupních, což je rekord pro 12. září. Maxima pro dnešní den přepisovali i v Průhonicích, 31,4 °C.
Teplotní rekordy se dosahovaly i v Moravskoslezském kraji, a to k tomu nebyla potřeba přesáhnout třicetistupňovou hranici.

Od zítřka však už dojde k lehkému poklesu teplot. Budou se pohybovat mezi 24 až 28 °C. Místy se mohou vyskytovat i přeháňky.

Meteorologové předpovídají, že by se třicítky mohly vrátit ještě na konci příštího týdne, tzn. v době, kdy začíná oficiálně podzim (23. 9.).

Český hydrometeorologický ústav dnes uvedl, že letošní léto bylo spolu s rokem 2003 nejteplejší od roku 1961, kdy dochází k pravidelnému měsíčnímu měření teplot.
Nejvíce tropických dní zaznamenaly v Doksanech na Litoměřicku (48). O šest méně jich bylo ve stanici Brno-Žabovřesky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient