Letní sezona skončila rekordní návštěvností Jurkovičovy rozhledny

K Jurkovičově rozhledně na Karlův kopec zamířilo v letošní letní sezoně celkem 47.975 návštěvníků. V roce 2017 to bylo 42.087 hostů, v roce 2016 to bylo 40.821 hostů, v roce 2015 to bylo 34.030, v roce 2014 to bylo 34.879, v roce 2013 30.501 hostů a v roce 2012 18.131 osob. Výrazně vzrostl především počet návštěvníků především z České republiky, ale na Karlův kopec se kromě domácích návštěvníků podívali také hosté ze Slovenska (78% z počtu zahraničních návštěvníků), Polska (6,6%), Velké Británie (3,3%), Německa (2,99%), ale také z USA, Kanady, Pobřeží Slonoviny, Indonésie, Sudánu a dalších celkem 38 zemí světa.

Vysokou návštěvnost si drží také rožnovské turistické informační centrum. Od prvního ledna do třicátého října jeho služeb využilo 29.151 Rožnovanů i turistů.
Mezi nejčastější zahraniční návštěvníky informačního centra města patří Slováci, Němci, Poláci nebo Holanďané.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak