Letní měsíce nahrávají zlodějům. K čemu jim některé věci jsou, je ale záhadou

(Aktualizováno před )

Po dosud neznámém pachateli krádeže vloupáním do bytu v nájemním domě v Broumově, pátrají policisté z obvodního oddělení Broumov. Pachatel v pondělí 18. 6. 2018 mezi půlnocí a sedmou hodinou ráno vlezl dovnitř pootevřeným sklepním okénkem, pak se přes společné prostory dostal za pomoci zastrčených klíčů až do jednoho z bytů. V bytě odcizil dva dotykové mobilní telefony, flash disk a 1.200 korun. Po nevítané návštěvě majitel postrádal ještě 1 litr mléka i ten svazek zastrčených klíčů. Po pachateli policisté pátrají.

Další nenechavec řádil v pondělí 18. 6. 2018 mezi pátou o devátou hodinou ranní v šatně jednoho výrobního podniku v Polici nad Metují. Z jedné neuzamčené skříňky sebral majiteli peněženku s osobními doklady a peněžní hotovostí 1.500 korun, z druhé, u které záhadně otevřel visací zámek, z odložených kalhot majiteli vytáhl mobil. Celkem natropil škody za víc než 9 a půl tisíce korun. V případě dopadení mu za přečin krádeže hrozí dva roky za mřížemi.

Posledním, o pár dní starším případem, se opět zabývají policisté z obvodního oddělení v Polici nad Metují. Vyšetřují krádež reklamní tabule z parkoviště u restaurace, k níž došlo předposlední poslední květnový den letošního roku. Majitel restaurace si v tomto případě poberty naštěstí všiml a jednal. I když byly tři hodiny ráno, neváhal sednout do vozu a nenechavce začal sledovat. Ujíždějící poberta si ho všiml a po chvíli vyhodil ceduli z okna. Nebylo mu to však nic platné, neboť svému trestu stejně neunikl. Policisté mu včerejšího dne, v pondělí 18. 6. 2018, ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže a muži ve věku 31 let z Policka nad Metují teď hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz