Letní kino opět vyráží po Hlučíně za svými diváky

Už čtvrtou sezonu se letos vydá hlučínské letní kino, provozované městskou příspěvkovou organizací Sport a kultura Hlučín, na své tradiční putování městem za diváky. Šest projekcí se postupně bude konat v Darkovičkách, na Rovninách, Malánkách, v Bobrovníkách i na sídlišti OKD. V červenci budou projekce začínat po 21.30, v srpnu, kdy se už stmívá o něco dříve, ve 20.30.

Městská příspěvková organizace Sport a kultura Hlučín už je evidována u oficiálních distribučních společností, které dvakrát ročně vydávají přehled filmů ze svých databází, z nichž je možné vybírat.
„Obvykle se jedná o filmy, které již měly premiéru a nějaký čas se promítaly v kině. Snímky, které už se vydají na DVD, většinou filmové společnosti ze svých nabídek stahují. Výjimkou je Národní filmový archiv, který vlastní práva na české filmy do roku 1991 a postupně všechno naše kinematografické bohatství digitalizoval do formy DVD nebo Blueray,“ řekla vedoucí Kulturního domu Hlučín Veronika Antončíková.
Na výběru filmů pro jednotlivé lokality se podíleli předsedové osadních výborů. Většinou padla volba na české komedie a rodinné snímky, takže zážitek ze sledování filmu pod hvězdnou oblohou si užijí celé rodiny i s dětmi.
„Svou pouť letos kino uzavře na konci srpna na Mírovém náměstí filmovou trilogií režiséra Jana Hřebejka Zahradnictví. Po tři večery mohou diváci sledovat osudy hlavních hrdinů, které znají i z Hřebejkova filmu Pelíšky. Fajnšmekři si jistě nenechají ujít žádný z dílů půvabné série, ozdobené skvělými výkony známých českých herců. Ale protože filmy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník jsou samostatnými příběhy, bude možné strávit s námi na náměstí třeba jen jeden večer, a to vždy od osmi,“ dodala Veronika Antončíková. Vstup na promítání bude zdarma.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.