Search
Close this search box.

Leona Slabochová bodovala v soutěži eOsobnost eGovernmentu

Vedoucí oddělení informačních technologií městského úřadu Leona Slabochová se umístila na druhém místě v soutěži eOsobnost Egovernmentu. Cenu převzala včera při slavnostním vyhlašování v Národním muzeu v Praze.

Soutěž je členěna do čtyř kategorií. Leona Slabochová získala ocenění v kategorii měst. Zásluhou Leony Slabochové „došlo k restrukturalizaci nejen oddělení informačních technologií (IT), ale celého fungování IT v rámci městského úřadu (MěÚ). Zasloužila se o realizaci takových projektů jako spisová služba, rozšíření úřadu o pracoviště Czech Point v nemocnici, umístění elektronické úřední desky tamtéž a nasazení a zpřístupnění Registru smluv. Na svých bedrech měla i přechod úřadu na Microsoft Office 365, včetně rozsáhlého školení a podpory pro všechny zaměstnance. Postarala se o elektronickou distribuci mzdových lístků. Zajistila provoz Technologického centra města. Pod jejím vedením udělalo město a jeho IT nikoli pár kroků, ale skok,“ stálo v nominaci.

„Moc si ocenění vážím. Rozhodně to není jen moje práce, ale celého kolektivu,“ neskrývala radost Leona Slabochová.

Soutěž pořádá Magazín Egovernment, který oceňuje nejvýznamnější osobnosti elektronizace veřejné správy. Porota třetího ročníku vybírala výhradně z nominací zaslaných prostřednictvím elektronického formuláře. Nominaci může zaslat kdokoliv, kdo je přesvědčen, že se daná osoba věnuje rozvoji elektronizace veřejné správy nad rámec své funkce. V letošním roce se sešlo celkem 128 nominačních formulářů, které se týkaly 35 osobností.

V prvním ročníku v roce 2016 byl oceněn Milan Čigáš, tajemník MěÚ. Umístil se rovněž na druhém místě především za projekt „Potřebuji si vyřídit“, tedy návody na webu města, jak řešit životní situace.

Soutěži eOsobnost Egovernmentu poskytl oficiální záštitu vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce Informačních a komunikačních technologií (ICT) Jaroslav Strouhal a prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient