Search
Close this search box.

Legendární Robert Reichel je překonán. Kdo se o to zasloužil?

Včera odstartoval další ročník naší nejvyšší hokejové soutěže. Kromě toho nejhlavnější, kdo se stane mistrem, bude fanoušky jistě zajímat, zda se v této sezoně podaří překonávat různé statistiky, rekordy či třeba kuriozity v rámci celkově extraligy či jednotlivých klubů.

Například už včera hned v prvním kole se povedlo litvínovskému Janu Myšákovi překonat rekord, co se týká nejnižší věkové hranice hráče, který naskočil do nejvyšší soutěže právě v litvínovském dresu. Myšákovi včera bylo 16 let, dva měsíce a dvacet dní, čímž překonal i legendárního Roberta Reichla. Ale jen těsně. Populární „Alby“ byl v roce 1987 při své premiéře v nejvyšší hokejové soutěži jen o sedm dnů starší! „Překonat takovou legendu jako je Robert Reichel je skvělej pocit, ale jsem mnohem radši za výhru, ta je cenější,“ říká skromně nový držitel rekordu po včerejším vítězném zápase svého týmu v Mladé Boleslavi.

V naší extralize se ale představili i hráči, kterým dokonce ještě nebylo šestnáct let!

Rekord drží Michail Jaškin. Popravdě řečeno, nedá se však říci, že by tehdy v jeho letech byl platným hráčem, spíše nastoupil proto, aby si mohl zahrát se svým otcem za Vsetín. Stalo se tak 27. února 2005 a bylo mu teprve 13 roků, tři měsíce a deset dní. V těchto letech by nedokázal být platným hráčem ani Wayne Gretzky či Sydney Crosby. Michail Jaškin pak nastupoval právě za Vsetín, později přestoupil do Slavie, ale velkou kariéru, narozdíl od bratra Dmitrije, který hraje v NHL, neudělal.

Jinou kariéru si možná představoval i Adam Sedlák, který v dresu Vítkovic nastoupil do nejvyšší soutěže tři dny po svých patnáctých narozeninách. Brzy se přemístil do zámoří, kde čtyři roky hrál juniorské soutěže. Poté se vrátil do Vítkovic, kde působil několik let, střídavě ale hrál i prvoligových týmech – Ústí nad Labem a Havířov. Ve svých 26 letech však ještě tento bývalý reprezentant do 16 let může udělat zajímavou kariéru.

Naopak spokojenost může panovat u Rostizslava Olesze. Ten nejenom, že patří k nejmladším hráčům, co nastoupili do extraligy (15 let, tři měsíce), ale on je dokonce naším nejmladším reprezentantem v historii. Bylo mu sedmnáct let a dva měsíce. Navíc strávil v NHL osm let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient