Legenda odešla do hokejového nebe

Ve věku 83 let zemřel Luděk Bukač, velká hokejová legenda.

Luděk Bukač dokázal jako trenér dovést reprezentační tým dvakrát ke zlatým medailím. Poprvé v roce 1985, kdy měl v kádru například Jiřího Králíka, Miloslava Hořavu, Františka Musila, Vladimíra Růžičku, Jiřího Šejbu či Petra Rosola. Tento úspěch byl o to sladší, že se MS konalo v Československu.
Další zlato získal v roce 1996, kdy se tým „točil“ kolem Roberta Reichela, Martina Procházky, Pavla Patery či Jiřího Kučery. Dá se říci, že byl u počátku zlaté generace, která pak kromě nagánského zlata získala i hattrick ze světových šampionátů.

Kromě českého (československého) týmu Bukač trénoval rovněž národní celky Rakouska a Německa.
Co se týká klubového koučinku, stál na lavičce Košic, Českých Budějovic, ale především Sparty, za kterou i dříve hrával. Avšak oblékal i dres Jihlavy či ještě dříve Motorletu Praha.

V roce 2007 byl Bukač přijat do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace IIHF, podobné pocty se mu dostalo i v Česku.

Luděk Bukač se do posledních měsíců zajímal o hokej. Pomáhal synovi s akademií, kterou spolu založili. Lidé kolem hokeje si na něm vážili, že se nebál přímo pojmenovat problémy, které trápily a trápí náš hokej. Což se ale ne vždy některým líbilo…

„Luděk Bukač byl půl století výraznou součástí naší hokejové historie. Jako hráč a především jako trenér, metodik a pedagog se v tomto období výrazně podílel na úspěších české hokejové školy. Po nedávném úmrtí Jána Staršího ztratil někdejší československý hokej další významnou osobnost,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!