Search
Close this search box.

Legenda Jaromír Šindel se vrací do Vítkovic jako patron nedělního zápasu

Poslední maskovaný muž, který do dnešních dnů vychytal Vítkovicím mistrovský titul. Legendární brankář Jaromír Šindel, přezdívaný Česťa, se po čase opět vrátí do Ostravy a do svého mateřského celku. Během nedělního utkání s Mountfield HK bude čestným hostem a patronem zápasu! Nenechte si ujít ani hokej, ani autogramiádu velké legendy.

Třízápasový trip po venkovních kluzištích v neděli skončí. Vítkovičtí hokejisté se po delší době opět vrátí na svůj led a před vlastní fanoušky. V nedělním utkání od 16 hodin vyzvou v OSTRAVAR ARÉNĚ nebezpečný Hradec Králové. A budou v boji potřebovat všechny druhy podpory. Třeba pomůže i aura brankáře posledních mistrů…

Snad vítkovickým hráčům přinese štěstí i další velká postava vítkovického hokeje, která přijala pozvání svého klubu a stala se patronem dnešního utkání. Čestným hostem duelu s Hradcem Králové je Jaromír Šindel, legendární brankář druhých vítkovických mistrů. Populární Česťa, kterého milovaly davy ostravských fanoušků, ale po odchodu do Jihlavy a nakonec i do Sparty mu o to více spílaly – nutno zdůraznit, že neprávem, protože okolnosti, které vedly fantóma mistrovské sezony k setrvání mimo rodnou Ostravu a mateřský klub, vyplynuly na povrch až po letech. Ale to už je dávno zapomenuto. Co ale není zapomenuto, to je stopa Jaromíra Šindela v historii vítkovického klubu. Mistr světa 1985, stříbrný olympionik 1984, mistr Československa 1981 i 1984 a 1985, vicemistr Československa 1983 a 1988, bronzový ligový medailista 1979 a 1987 a klubový vicemistr Evropy 1982 dnes patří k jedněm z největších legend a právě proto, že žije mimo Ostravu, patří také k těm nejvzácnějším. Tak snad i s jedním z klíčových mužů šampionů 1981 v zádech dokážou dnešní Vítkovičtí přetlačit silný Hradec a napsat onu kýženou šestou domácí výhru v řadě.

Vítkovičtí fandové budou moci Jaromíra „Česťu“ Šindela pozdravit dva dny po jeho 59. narozeninách, během tradiční autogramiády při zápase s Hradcem, která se uskuteční na podiu ve vítkovickém zákoutí po sektoru C1. Populární Česťa bude mít k dispozici své podpisové karty, ale nikomu nebrání nic v tom, nechat si jej podepsat na nové kalendáře HC VÍTKOVICE RIDERA 2019, které vzpomínají slavnou klubovou historii a jdou do prodeje ve Fanshopu právě v den utkání s Hradcem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient