Legata oslavila 55 let házené v Hustopečích turnajem

V sobotu 15. prosince pořádal házenkářský klub Legata Hustopeče tradiční vánoční turnaj po ukončení této sezóny. Sportovní událost se tentokrát nesla ve slavnostním duchu, protože letos slaví Legata významné jubileum – házená se v Hustopečích hraje už 55 let. „Proto jsme dnes na turnaj pozvali i bývalé hráče,“ vysvětlil trenér a pořadatel Petr Semerád.

Zápas mezi bývalými extraligovými hráči a současnými hráči Legaty skončil 15 ku 11 pro mladé prvoligové hráče. Utkání se neslo ve velmi napínavém duchu a starší hráči překvapili svou skvělou formou. „Musím říct, že i když netrénují, tak mají dobrou fyzickou vybavenost a ta technika je tam vidět,“ hodnotil zápas Semerád.

Počátky házené v Hustopečích spadají do roku 1962, kdy zde začal vyučovat Petr Blažek. Ten v roce 1963 založil klub házené. „Od té doby se tady házená drží s různými úspěchy. Podstatné je, že to mělo kontinuitu v mládeži, která trvá dodnes. Dnes se tady hraje vrcholová házená,“ vzpomínal předseda klubu Jiří Funk.

Sport není pouze o výkonech, důležité je také zázemí. Hustopečská házená je hlavně o lidech, kteří se jí usilovně věnují. „V první řadě bych chtěl jmenovat celou rodinu Semerádovu, která se zabývá faktickou stránkou házené, zejména stránkou trenérskou,“ uvedl Funk.

Dle pamětníků byla nejsilnějším momentem v historii výhra první ligy a postup do extraligy. Legata Hustopeče hrála v extralize dvakrát, dohromady tři roky. Tým v době největších úspěchů vedl trenér Zdeněk Missbach: „Na tu dobu velmi rád vzpomínám. Vládla tu rodinná atmosféra a podpora diváků byla vynikající. Fanklub na každém domácím zápase usilovně fandil.“

Legata Hustopeče je nyní opět ve skvělé formě. Muži vládnou první lize. „Máme za se sebou 11 utkání, z toho jsme 10 vyhráli a vedeme tabulky. Děti mají trochu pokles, ale i tak se nám daří,“ neskrýval spokojenost Semerád. „Velmi bych chtěl poděkovat všem hráčům, funkcionářům, rodičům, partnerům a divákům za přízeň a popřát jim pěkné svátky a šťastný nový rok,“ dodal.

Fandit Legatě Hustopeče můžete přijít do sportovní haly 24. února, kdy se hraje první domácí utkání v novém roce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak