Search
Close this search box.

Sjezd Ledecké nevyšel. Dárek k svátku si však dala jedenáctým místem v Super-G

Od snowboardu si Ledecká odskočila k sjezdovému lyžování. Mohla však zůstat v Itálii, z Cortiny se přemístila do Val Gardeny.

První závod, sjezd, jí však vůbec nevyšel. Skončila až na 29. příčce, což je její letošní nejhorší umístění. Přitom tréninky vůbec neměla špatné. Při prvním zajela dokonce sedmý nejlepší čas.
Samotný závod sice dobře rozjela, pak ale chybovala, dostala se mimo ideální stopu a tím začala hodně ztrácet. „Problém, který nastal, vyřešila Ester nejhorším možným způsobem, což ji stálo hodně dobré umístění. Protože pasáž, kterou zkazila, tak ve všech trénincích v ní byla nejhůř třetí. A fakt jí to šlo. Tentokrát tam hodně zabrzdila,“ litoval v tiskové zprávě trenér Tomáš Bank.
Po závodě byla Ledecká hodně zklamaná, vždyť v americkém Lake Louise byla schopná v této nejrychlejší lyžařské disciplíně skončit na 10. místě.

Náladu si však naše dvojnásobná olympijská vítězka spravila v Super-G. V něm si naopak nejenom zajela pro nejlepší umístění letošní sezony, ale i celkově v kariéře v rámci Světového poháru. Jen o 76 setin sekundy zaostala za desátým místem, ale to jí vůbec nevadilo. Tentokrát se jí povedlo vyvarovat zásadních chyb. „Mám strašnou radost. Je to pěkný dárek k mému dnešnímu svátku. Jízdu jsem si hrozně užila, každou bránu, do cíle jsem přijela úplně šťastná. Bylo mi jedno, kolik mám ztrátu, i když ta ztráta byla krásná. Byla to pěkná jízda,“ byla po závodě spokojená 23letá česká závodnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient