Ledecká opět dokazuje, že je nejlepší světovou snowboardistkou

Ve sjezdovém lyžování se zatím Ester Ledecké nepovedlo navázat na olympijské vítězství, zato ve snowboardu hned na začátku sezony ukazuje svou genialitu. V dnešním závodě v italské Cortině d’Ampezzo nedala v paralelním obřím slalomu svým soupeřkám žádnou šanci a zvítězila. Je to pro tuto 23letou závodnici už šestnácté prvenství v této disciplíně.

Před dvěma dny ještě ve finále v Carezze (též v Itálii) prohrála s domácí Ochnerovou, teď už však nenechala nikoho na pochybách, že se pokusí opět získat triumf v celkovém hodnocení světového poháru. „Byla to úplně jiná trať než v Carezze, sníh byl hodně zmrzlý. Mám ráda obě trati, ale dnes jsem měla několik skvělých jízd. Jsem spokojená,“ hodnotila Ledecká svou dnešní jízdu.

Dnešní závod: 1. Ledecká (ČR), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Schöffmannová (Rak.), …v v kvalifikaci 38. Žďárská (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Ledecká 1800, 2. Ochnerová (It.) 1400, 3. Zoggová 1160, …42. Žďárská 37.

Příští týden se bude Ledecká opět věnovat lyžím. Nadále však zůstane v Itálii, ve Val Gardeně pojede sjezd a super-G. Ve sjezdovém lyžování se letos zúčastnila tří závodů, všechny se konaly v americkém Lake Louise. Ve sjezdu dosáhla na 21. a poté 10. místo, v Super-G dojela na 27. příčce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak