Ledecká je čtvrtým nejlepším evropským sportovcem

Dalšího úžasného úspěchu dosáhla česká sportovkyně Ester Ledecká. Tiskové agentury jí zařadily na 4. místo mezi nejlepšími evropskými sportovci. Za sebou nechala např. fenomény zimních sportů, sjezdaře Hirschera či biatlonistu Fourcada. Ani lyžařská legenda Björgenová či francouzský mistr světa ve fotbale Griezmann jí nepředčili.

Před ní se dostali jen srbský tenista Djokovič (už vyhrál potřetí), finalista letošního MS a držitel Zlatého míče Chorvat Modrič a vítěz formule 1 Brit Hamilton.

Nejlepší sportovci Evropy roku 2018 podle ankety evropských agentur:

1. Djokovič (Srb./tenis) 145 bodů, 2. Modrič (Chorv./fotbal) 132, 3. Hamilton (Brit/formule 1) 114, 4. Ledecká (ČR/sjezdové lyžování a snowboarding) 74, 5. M. Fourcade (Fr./biatlon) 69, 6. Hirscher (Rak./sjezdové lyžování) 67, 7. Björgenová (Nor./běh na lyžích) 59, 8. Griezmann (Fr./fotbal) 43, 9. Mayer (Fr./atletika) 40, 10. Halepová (Rum./tenis) a Stoch (Pol./skoky na lyžích) po 39.

V loňském roce jsme měli v anketě dva zástupce, ti však byli na chvostu žebříčku – Barboru Špotákovou (49.) a Ondřeje Synka (54.).
V roce 2016 také bodovali dva čeští sportovci, přesněji sportovkyně – Martina Sáblíková (38.) a Gabriela Koukalová (51.).

Jedinou českou vítězkou této ankety byla v roce 1983 atletka Jarmila Kratochvílová.

Za Česko tradičně hlasuje tisková agentura ČTK.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak