Ledecká dostane od státu pět a půl milionů. Agentura olympijské vítězky však není nadále spokojená

Včera na mimořádném zasedání Svazu lyžařů České republiky se rozhodlo, že lyžařka a snowbordistka Ester Ledecká dostane pro letošní sezonu oproti loňsku o 800 000 korun více. Od svazu jí přistane na kontě 3 773 067 korun. Dalších 1 850 000 korun dostane Ledecká od Armádního sportovního centra Dukla a Českého olympijského výboru.

Představitelé Svazu lyžařů ČR jsou také rozhořčeni vyjádřením agentury Sport Invest, v kterém se uvádělo, že svaz hrozí Ledecké zastavením financování a také zablokováním přihlášek na závody. „Ester přihlašujeme jako každého normálního závodníka. Včera jsme obdrželi přihlášku na závody v Chile, takže ji přihlásíme. Nikdy to nebylo žádné naše ultimátum,“ uvedl předseda Úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek. „Žádné zakazování závodění není na pořadu dne.“

Právě kvůli nařčení agentury se rozhodlo svaz smlouvu zveřejnit, i když to nebývá během jednání o podmínkách běžné. „Byli jsme k tomu donuceni zavádějícími vyjádřeními ze strany agentury Sport Invest,“ uvedl Sobotka, který se především ohrazuje proti tomu, že by Ledeckou snad vydírali.

Navíc se včera rozhodlo, že většinu marketingové plochy závodního oblečení zůstane Ledecké k vlastnímu využití. „Tento prostor v rámci marketingové hodnoty Ester Ledecké představuje jen na sjezdovém oblečení dalších zhruba 20 milionů korun,“ říká předseda Úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

I přes tato slova představitelů svazu zůstávají zástupci agentury skeptičtí. „Máme po výstupech zástupců Svazu lyžařů v médiích pocit, že se zásadně rozcházíme ve vnímání základního problému ohledně reprezentační smlouvy Ester Ledecké,“ uvedl Sport Invest. Více se však k tomu nevyjádřili. Dnes by však dojít k setkání šéfa agentury Davida Trávníčka s představiteli svazu.

Ester Ledecká v současné době trénuje v Chile na tamních sjezdovkách. Ráda by se tam zúčastnila několika závodů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak