Ledecká dá přednost prestižnějším lyžím. Snowboard jde na druhou kolej

V loňském roce dosáhla Ester Ledecká úžasného sportovního úspěchu, vyhrála na olympiádě ve dvou různých sportech, v lyžařském Super-G a snowboardovém paralelním obřím slalomu. V tu chvíli bylo rozhodnuto, že lyže nebudou pro ní jen doplňkový sport, ale bude je brát rovnocenně se snowboardem. Teď se ale zdá, že široké prkno začíná být na druhém koleji…

Původně byla 23letá „obojživelnice“ rozhodnutá zvládnout jak MS ve snowboardu, tak to lyžařské. Nyní je vše jinak, v únoru dostane přednost lyžařský šampionát ve švédském Aare. Důvodem je skutečnost, že Ledecká není schopná se kvalitně připravit na obě disciplíny. Navíc snowboardový šampionát se koná v USA. I její sjezdařský trenér Tomáš Bank přiznává, že rychlé přeskakování ze snowboardu na lyže jí komplikuje tréninky. „Poslední dobou to dělá Ester problém. Nemá smysl přeskakovat tam a zpět. Udělali jsme mítink a dohodli jsme se, že budou velké bloky lyžování a snowboardu,“ uvedl Bank.
I z toho důvodu např. vynechá dnešní snowboardový podnik Světového poháru v Bad Gasteinu i ten následující v Rogle a dá přednost lyžařskému tréninku, aby byla kvalitně připravená na závody v příštím týdnu, které se konají v Cortině d’Ampezzo.

Ledecká zatím v této sezoně jela dva snowboardové a šest sjezdařských závodů. Na prkně, které pro některé mladé lidi „znamená svět“, jeden závod vyhrála, v tom dalším byla druhá a vede tak SP. Na lyžích zatím dosáhla nejlepšího výsledku ve sjezdu v Lake Louise, kde skončila desátá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak