Léčba Šilhavým zabrala. Češi v souboji bývalých bratrů zvítězili

Jedna výhra sice nemusí hned znamenat, že český fotbal jde pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým nahoru, ale přesto vítězství se slovenským výběrem je cenné a může povzbudit naše hráče do dalších zápasů. Např. do toho úterního s Ukrajinou, který hrajeme také v rámci Ligy národů

Slovensko – Česko 1:2 (0:0)

I když český tým nastoupil jen s jedním útočníkem a dvěma defenzivními záložníky, ukázal hned na začátku, že nepřijel jen bránit. Demonstroval to už v 5. minutě, kdy Souček vyslal úžasnou střelu, ale Dúbravka ve slovenské svatyni předvedl ještě skvělejší výkon.
Domácí se předvedli v 19. minutě, ale i český gólman Vaclík dokázal své kvality.
Do konce půle už žádné příležitosti nepřišly. Zato ve druhém poločase se diváci na stadioně v Trnavě i u obrazovek rozhodně nenudili.
První gól padl v 52. minutě, když kapitán Dočkal našel přesně Krmenčíka a ten, i když byl tísněn, slovenského brankáře prostřelil – 0:1.
Slováci mohli po pěkné kombinaci za tři minuty vyrovnat, ale ve finální fázi Mak bránu přestřelil. Domácí se však přece jenom za chvíli dočkali. Václík sice vyrazil nepříjemnou Nemecovu hlavičku, ale přímo k Hamšíkovi, kterého obránci nechali trestuhodně osamoceného před naší brankou. Pro slovenského kapitána už nebyl problém míč zasunout do brány – 1:1.
V 73. minutě nastoupil na plac Schick, který se pořádně na trávníku neohřál a už hlavičkou opět dostal vedení na naši stranu – 1:2.
Česká reprezentace ještě mohla zvýšit, ale Vydrův pokus vyrazil Dúbravka bravůrně na tyč.

Branky: 62. Hamšík – 52. Krmenčík (Dočkal), 76. Schick (Dočkal)

Karty: 27. Hubočan (SVK), 29. Škrtel (SVK), 83. Škriniar (SVK) – 22. Dočkal (CZE), 38. Souček (CZE), 75. Gebre Selassie (CZE)

Slovensko: Dúbravka – Pekarík (46. Sabo), Škriniar, Škrtel, Hubočan (80. Hancko) – Lobotka, Hamšík – Kucka (54. Weiss), Duda, Mak – Nemec.
Česko: Vaclík – Kadeřábek (63. Novák), Čelůstka, Brabec, Gebre Selassie – Souček, Pavelka – Vydra (89. Jankto), Dočkal, Zmrhal – Krmenčík (73. Schick).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.