Search
Close this search box.

Lázně Litomyšl léčí laskavou legrací již posedmé!

„Je to město neobyčejně kulturní a lázeňské…ovšem vodu tam nikdo nepije.“ Těmito slovy popisuje Litomyšl Josef Váchal. A proto se představuje město jako první české lázně ducha. Poslední dubnový víkend se blíží a vedení města věří , že již pilně připravujete kostýmy, ve kterých budete korzovat po kolonádě.

Program je bohatý a dík patří všem, kdo má chuť společně krásně (b)láznit. Zapojují se jednotlivci, skupiny, městské i krajské organizace, ale i soukromé společnosti. V letošním roce bude mít Litomyšl rekordních 29 lázeňských pramenů!

Soutěž bude opět vícerychlostní – gurmánské prameny můžete nasbírat buď v rámci lázeňské soboty 28. dubna (a hned vyhrát) nebo si je vychutnávat až do konce tohoto roku a být součástí slosování příští rok. Nebývalý zájem o akci mají i vystupující na kolonádě, ale i prodejci či návštěvníci z větších vzdáleností – několik autobusů přijede až ze Slovenska!

Dovolte nám představit alespoň několik novinek. Pokud vše dobře dopadne, budete se procházet po kolonádě, kterou ozdobí velké malované obrázky. V kašně před muzeem vás možná překvapí Otužilci z Cakve, stejně jako na máchadle neobvyklé paddleboardy či suchozemský windsurfing. Průvod oživí nejen několik renesančních kostýmů, jejichž nositelé budou hrát důležitou roli v zahajovací scénce na 1. zámeckém nádvoří, ale také Long Vehicle Cirkus známý ze soutěže X faktor. Děti ocení na zámeckém návrší jistě i kuličkovou dráhu a dospěláci zase Litomyšlský lázeňský ležák z minipivovaru Veselka nebo výstavu Úsměvy Pavla Matušky v pivovaru. Dopolední čekání na slavnostní zahájení vám v pivním stanu zpříjemní Pepíček Čečil, který bude hrát na fňuknu i kluci „ze smetánky,“ kteří vás nechají nahlédnout do tajů dobře načepované Plzínky.

Na své si přijdou i milovníci vína – již ve středu na ně čeká v Aplausu řízená degustace, v sobotu poté celý den mohou ochutnávat vína od sommeliéra a rytíře řádu Champagne Tomáše Bujnocha přímo na kolonádě. Novinkou je i Předtančení před tančírnou, kde se můžete naučit pár nových swingových kroků…Je toho opravdu mnoho. Nezbývá, než se přimluvit společně za parádní počasí a užít si lázeňskou Litomyšl naplno!

Více informací a detailní program víkendového otevření lázeňské sezóny naleznete na webové adrese www.lazneducha.cz, případně na facebookové stránce, kde jsou pravidelně zveřejňovány také novinky z přípravy této akce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient