Lávka přes Otavu u Borečnice je po rekonstrukci v provozu

Technická lávka přes Otavu u Borečnice je po generální rekonstrukci opět v provozu. Práce byly zahájeny vloni v srpnu a ukončeny letos v listopadu. Lávka v místě slouží od roku 1969, kdy nahradila přívoz. Je součásti oblíbené a frekventované Sedláčkovy stezky vedoucí z Písku na Zvíkov a v pětadvacetikilometrovém úseku za městem také jedinou spojnicí obou břehů řeky.

Vlastník objektu, společnost E.ON, a. s., zde plánuje další investici. Tou bude sundání plynovodu z lávky a jeho uložení do dna řeky. „Podle informací, které máme k dispozici, bude projekt do března připraven a stavební řízení by mohlo být započato v příštím roce. Následná realizace je plánována na rok 2020,“ informuje Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje MěÚ Písek.

Jakmile lávka přestane fungovat jako technické zařízení, společnost E.ON by ji chtěla převést či odprodat do vlastnictví obce Čížová, v jejímž katastru se objekt nachází. „Zatím není jasné, kdo bude příštím vlastníkem lávky. Nicméně vzhledem k tomu, že ji ve velké míře využívají ve volném čase písečtí občané, je pravděpodobné, že by město přispívalo na její provoz a údržbu,“ říká místostarosta Petr Hladík.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient