Lávka přes Otavu u Borečnice je po rekonstrukci v provozu

Technická lávka přes Otavu u Borečnice je po generální rekonstrukci opět v provozu. Práce byly zahájeny vloni v srpnu a ukončeny letos v listopadu. Lávka v místě slouží od roku 1969, kdy nahradila přívoz. Je součásti oblíbené a frekventované Sedláčkovy stezky vedoucí z Písku na Zvíkov a v pětadvacetikilometrovém úseku za městem také jedinou spojnicí obou břehů řeky.

Vlastník objektu, společnost E.ON, a. s., zde plánuje další investici. Tou bude sundání plynovodu z lávky a jeho uložení do dna řeky. „Podle informací, které máme k dispozici, bude projekt do března připraven a stavební řízení by mohlo být započato v příštím roce. Následná realizace je plánována na rok 2020,“ informuje Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje MěÚ Písek.

Jakmile lávka přestane fungovat jako technické zařízení, společnost E.ON by ji chtěla převést či odprodat do vlastnictví obce Čížová, v jejímž katastru se objekt nachází. „Zatím není jasné, kdo bude příštím vlastníkem lávky. Nicméně vzhledem k tomu, že ji ve velké míře využívají ve volném čase písečtí občané, je pravděpodobné, že by město přispívalo na její provoz a údržbu,“ říká místostarosta Petr Hladík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.