Search
Close this search box.

Lapka vlezl do domu a sebral z peněženky osm tisíc korun

Po dosud neznámém pachateli krádeže finanční hotovosti z rodinného domu v menší obci na Hronovsku pátrají policisté z obvodního oddělení v Hronově. V blíže neurčené době mezi 14. a 19. 9. 2018 vnikl na volně přístupný pozemek zatím nezjištěný poberta, otevřenými dveřmi vešel do domu a tam z nalezené peněženky ve skříňce pracovny odcizil finanční hotovost téměř osm tisíc korun. Majitelům nemovitosti se bohužel nevyplatilo přehlížení bezpečnostních zásad, nezvaná návštěva měla přístup do domu velmi usnadněný a příležitosti využila k vlastnímu obohacení.

Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, nyní policisté pátrají. V souvislosti s případem opět připomínají, aby si obyvatelé bytů, domů i chat svůj majetek řádně zabezpečili a takovým příležitostným zlodějům nedávali žádnou šanci. Jejich vypátrání bývá obtížné a odcizené věci či peníze majitelé nedostanou zpátky, protože už je stihli prodat nebo utratit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient