Lapka ukradl dětské židličky ze zahradního domku

Dosud neznámý zlodějíček se 13.5.2018 vloupal do zahradního domku v zahrádkářské kolonii v Berouně v ulici Pod Veselou. Překonal oplocení pozemku, kde vypáčil dveře zahradního domku, který následně prohledal a odcizil motorovou kosu s příslušenstvím a tři rozkládací dětské židle. Majiteli svým jednáním způsobil škodu za deset tisíc korun. Po pachateli policisté pátrají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.