Search
Close this search box.

Lapka nakradl během jednoho dne věci za více než šestnáct tisíc korun

Sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže se nevyhnul 43letý muž z Olomoucka, který měl v pondělí při své pochůzce napříč Šumperkem navštívit několik prodejen, a přitom téměř z každé si nepozorovaně něco odnést. Z provedeného šetření vyplynulo, že z prodejny kožené galanterie po jeho návštěvě zmizela pánská peněženka a batoh, z lékárny si měl odnést šampón, z drogérie a elektra holicí strojky, ze sportu výbavu na jízdní kolo a z prodejny výpočetní techniky notebook a datový kabel. Vzal zavděk i bazarovým zbožím. Jeho zájmu však neuniklo ani jízdní kolo značky Scud zajištěné před jednou z prodejen lankovým zámkem. Odcizené jízdní kolo si pak uschoval k pozdějšímu vyzvednutí v nedalekém křoví. Odcizením uvedených věcí měl způsobit škodu za více než 16 000 Kč.

Díky záznamům z kamer se policistům podařilo muže ještě téhož dne v ulicích Šumperka zadržet, a to i s odcizeným zbožím. Následně putoval do policejní cely. Vzhledem k tomu, že muž není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem, hrozí mu nyní v případě prokázání viny a odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient