Zloděj kradl notebook v igelitce, nechal v ní i svoji občanku

Z přečinu krádeže ve stadiu pokusu jsou podezřelí dva muži ve věku 23 a 29 let. Koncem loňského prosince měli přijít do prodejny elektra v teplickém obchodním centru, kde starší muž odstranil bezpečnostní čip z krabice s notebookem v hodnotě téměř třináct tisíc korun. Tu potom vložil do igelitky, kterou nesl mladší muž, který se pak pokusil prodejnu opustit bez zaplacení zboží. Když ho zastavil vedoucí prodejny, aby mu tašku ukázal, položil ji na zem a z prodejny utekl.

Muž ale kromě notebooku nechal v igelitce i svou bundu, ve které vedoucí prodejny našel jeho občanský průkaz. Policisté tak měli značně zjednodušené pátrání, oběma již obviněným spolupachatelům, kteří se do křížku se zákonem nedostali poprvé, hrozí až dva roky vězení

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak