Lanškroun rozhodl o udělení medaile paní Blance Svetlíkové

Rada města Lanškroun rozhodla udělit pamětní medaili města Blance Svetlíkové za obětavý přístup a dlouholetou práci s tělesně postiženými. Návrh na její ocenění podali členové svazu tělesně postižených v Lanškrouně, kteří chtěli tímto způsobem vyjádřit své poděkování za 20 let spolupráce a výbornou organizaci. Paní Svetlíková zajišťovala rekondiční pobyty, výstavy spojené se soutěží, sportovní hry a mnoho dalších akcí, kde se členové svazu mohli potkávat a předávat si své zkušenosti.

V roce 2013 obdržel pamětní medailí její manžel Stanislav Svetlík, který byl oceněn za činnost s tělesně postiženými a současně za aktivní práci při přípravě komunitního plánu.

Pamětní medaile budou předány v neděli 28. října v obřadní síni lanškrounského zámku v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu. Společně s paní Svetlíkovou obdrží ocenění z rukou starosty města paní Ilona Cinková, Hana Kozubová a pan Karel Uhlíř.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak