Kyjovské nemocnici pomohl i Pavel Nedvěd

Možná o tom fotbalová legenda ani neví. Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov však dražba jeho dresu přinesla pětadvacet tisíc korun. Peníze poputují na obnovu přístrojového vybavení.

Na začátku stál historicky první galavečer Okresního fotbalového svazu Hodonín, který se začátkem března uskutečnil v Ratíškovicích. „Na našem okrese máme zhruba šest tisíc dvě stě členů, je to nejpočetnější sportovní základna u nás. Rozhodli jsme se proto ocenit nejen hráče a trenéry, ale taky funkcionáře. Celý galavečer navíc získal charitativní podtext – peníze z vydraženého dresu Pavla Nedvěda jsme totiž věnovali Nemocnici Kyjov,“ vysvětluje předseda okresního fotbalového svazu Petr Kotásek.
Vyvolávací cena dresu, který bývalý reprezentant a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy oblékal, začínala na částce pěti tisíc korun, nakonec se zpětinásobila.
Záštitu nad galavečerem převzala senátorka za Hodonínsko Anna Hubáčková. Právě ona navrhla, aby výtěžek z akce zamířil do kyjovské nemocnice. „Je stěžejním zdravotnickým zařízením nejen pro okres Hodonín, ale i pro širší region. Je výborně vybavená, a to jak přístrojově, tak personálně,“ vyzdvihla význam Nemocnice Kyjov senátorka. Ta současně věří, že se podobné setkání spojené s předáním šeku uskuteční za rok či dva znovu. Fotbalový svaz totiž chce v pořádání galavečerů pokračovat. Už má dokonce vyhlédnutý i dres, který by při té příležitosti vydražil – nesl by jméno dalšího ex-reprezentanta Zdeňka Grygery.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.