Kvitová ukázala před Australian open formu, nebude však pro grandslam unavená?

Na prvním letošním turnaji v Brisbane vypadla Petra Kvitová už ve druhém kole. V následujícím tenisovém klání v Sydney si to však dosytosti vynahradila, když celý turnaj vyhrála. Ve finále porazila domácí Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5 a 7:6.

Výsledek naznačuje, že to s naší hráčkou po prvním setu nevypadalo moc dobře. V první sadě působila unaveně, jakoby ještě ze sebe dostávala semifinálový souboj, který skončil předešlý den kolem půlnoci. Dělala i hodně dvojchyb.
Ve druhé sadě už to ale byla jiná Kvitová. Působila na kurtu svižněji a hlavně si držela své podání. Za stavu 5:5 pak soupeřku brejkla a set byl její.
Třetí set nezačal pro českou tenistku vůbec dobře, prohrávala 0:3. Pak se ale vzchopila a dostala se do pár mečbolů, které ale nezvládla. O vítězce tak musel rozhodnout tie-break. Ve zkrácené hře pak Kvitová proměnila třetí mečbol a mohla se radovat z výhry na tomto turnaji stejně jako před čtyřmi lety.

Pro Kvitovou je to dvacátýšestý vítězný turnaj v kariéře.

Na první pohled je její celková výhra pro ní dobrým povzbuzením před Australian open, který záčíná v pondělí. Na druhou stranu se vkrádá otázka, zda je schopná zvládnout případně další dva týdny těžkých bojů. Ale tohle je holt vždy „daň za výhru“, že chybí odpočinek.
V Melbourne se Kvitová v prvním kole střetne se Slovenkou Rybárikovou.

Vraťme se ale ještě k Sydney, které zažilo ještě jednu českou vítězku. Kateřina Siniaková se Srbkou Aleksandrou Kruničovou porazily ve finále čtyřhry japonsko-polský pár Hozumiová, Rosolská 6:1, 7:6.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.