Search
Close this search box.

Kvitová si může oddechnout. Policie konečně dopadla muže, který jí pořezal

Po roce a půl od přepadení české tenistky Petry Kvitové zřejmě policie dopadla pachatele.

K dopadení pachatele měl pomoci anonymní tip, který policie v lednu dostala. Policie se zatím k případu nechce příliš vyjadřovat. „Vzhledem k probíhajícímu prověřování nemůžeme uvolnit jakékoliv informace, jelikož by mohly ohrozit celé trestní řízení. Žádáme tímto média, aby tuto skutečnost akceptovala a nechala naše policisty pracovat. Až budeme mít informace vhodné ke zveřejnění, budeme vás informovat,“ uvádí Policie ČR na svém twitteru.

Před Vánoci v roce 2016 přepadl a pořezal muž českou tenisovou hvězdu v jejím prostějovském bytě. Způsobil jí zranění na levé ruce, kterou hraje. Kvitovou okamžitě operovali v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Operace, která trvala čtyři hodiny, dopadla dobře a Kvitová se vrátila k tenisu už po pěti měsících od přepadení.
Operující lékař Radek Kebrle na pozdější tiskové konferenci s novináři poznamenal, že Petra měla poškozenou šlachu na každém prstu.

Po přepadení požádala policie veřejnost o pomoc. Jednotlivé tipy od lidí však k dopadení pachatele nevedly.
V jednu chvíli už se zdálo, že případ zůstane neobjasněn, obzvlášť když policie případ vloni na podzim odložila. „To, že věc odkládáme, neznamená, že bychom se touto věcí přestali zabývat,“ ujišťoval však vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.

V letošním roce se Petře Kvitové zatím mimořádně daří. Už vyhrála čtyři turnaje a navíc přispěla svým výkonem k postupu našeho fedcupového týmu do finále. V příštím týdnu začíná druhý grandslamový turnaj roku antuková Paříž, na které bude Kvitová patřit mezi hlavní favoritky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient