Search
Close this search box.

Kvitová s Plíškovou se rozloučily s Paříží. Český prapor už nese ve dvouhře jen Strýcová

S velkými ambicemi (i když možná především v hlavách fanoušků) přijely Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou na druhý grandslamový turnaj roku do Paříže. Třetí kolo však pro ně bylo konečnou stanicí. Petra Kvitová nestačila na Estonku Anett Kontaveitovou, s kterou prohrála dvakrát v tiebreaku 6:7 (6:8) a 6:7 (4:7) a Karolína Plíšková lehce vypadla s Ruskou Marií Šarapovovou 2:6 a 1:6.

Zápas začal pro Petru Kvitovou dobře, hned v prvním gamu vzala Kontaveitové podání, na který navázala čistou hrou při vlastním servisu. Jenže Kontaveitové se za chvíli také povedlo českou tenistku „brejknout“, a při další příležitosti vzala Kvitové znovu podání, vedla 5:3 a podávala na vítězství. Kvitové se sice povedlo dotáhnout sadu do tiebreaku, v něm však prohrála.
I na začátku druhého setu se povedlo Kvitové získat podání soupeřky, ale nedokázala tento brejk potvrdit. A stejně jako v prvním setu i nyní musela odvracet nepříznivý stav. Dva mečboly ještě „přežila“, ale v tiebreaku hodně chybovala a to rozhodlo o jejím letošním pařížském konci.

Zápas mezi Karolínou Plíškovou a Marii Šarapovovou měl jednoznačný průběh. Česká hráčka po zápase přiznala, že soupeřka hrála agresivněji, zatímco ona neměla nejenom v tomto zápase, ale i celkově v Paříži v sobě tu správnou šťávu.

Poslední českou zástupkyní ve dvouhrách je tak Barbora Strýcová, která se v souboji o čtvrtfinále střetne s Julií Putincevovou z Kazachstánu.

A právě Strýcová prokázala dobrou formu i ve čtyřhře, když spolu s Andreou Sestini Hlaváčkovou vyřadily dvojici Pavlyučenková, Stosurová (3:6, 6:3, 6:4).
Ve čtyřhře se dařilo i Krejčíkové se Siniakovou, které porazily Mariaovou a Watsonovou 6:1, 2:6, 7:5.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient