Kvitová s Plíškovou porazily bývalé světové jedničky

Dva zajímavé zápasy se v noci odehrály na americkém tenisovém turnaji v Cicinnati. Petra Kvitová se střetla se Serenou Williamsovou a Karolína Plíšková nastoupila proti Agniezsce Radwaňské.

Souboj Kvitové a Williamsové přinesl parádní podívanou. Hráčky, které v nedávných letech dominovaly světovému tenisu, nic ze svého talentu neztratily, i když se obě teprve naplno vrací do tenisu. Kvitová po těžkém zranění, Williamsová po mateřské.
I když je pravda, že Kvitová svými letošními čtyřmi tituly dokázala navázat na své dřívější nejlepší roky, asi sama cítí, že ještě potřebuje svou výkonnost více ustálit. A právě vítězství nad americkou „superstar“ Williamsovou by jí mohlo povzbudit do dalších zápasů. Naší hráčce skvěle vyšel první set, v kterém se mohla spolehnout na podání a naopak soupeřce dvakrát servis vzala. V druhé sadě to ale bylo naopak. Rozhodující set ale už byl jasně v režii Kvitové, která se tak může v dalším kole těšit na Francouzku Mladenovičovou, se kterou má velmi dobrou bilanci – pět vítězství, jedna prohra.

Karolína Plíšková nastoupila do zápasu s Polkou Radwaňskou už pod novou trenérkou Australankou Rennae Stubbsovou. A byla to úspěšná premiéra. Porazila jí dvakrát 6:3 a ve druhém kole se střetne s Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Pro Plíškovou je toto vítězství zajímavé i v tom, že porazila Radwaňskou až na osmý pokus.

Dalším českým hráčkám se už tolik nedařilo. Markéta Vondroušová vypadla po prohře 3:6, 5:7 se světovou šestnáctkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Kateřina Siniaková nestačila na Švédku Rebeccu Petersonovou 6:2, 4:6, 1:6 a Barbora Strýcová se musela sklonit před Estonkou Anettou Kontaveitovou – 3:6, 0:6.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.