Search
Close this search box.

Kvitová s Berdychem jsou ve třetím kole. Své soupeře lehce přejeli

Vypadá to, že turnajový tiumf Petry Kvitové v Sydney a finálová účast Tomáše Berdycha v Dauhá nebyly vůbec náhodnými výsledky. Oběma se zatím na Australian open daří a už jsou ve třetím kole.

Jenom sedm gamů povolil Berdych svému soupeři. Nizozemec Haase neměl proti české mužské jedničce žádnou šanci a podlehl 1:6, 3:6, 3:6. Tento skvělý výsledek ještě Berdych podpořil tím, že při svém podání neztratil ani jedinou hru. „Od začátku do konce tam nebyl špatný moment, nedal jsem mu šanci. S podáním dokážu udělat dost bodů a ulehčit si situaci. O to je to pak snadnější,“ řekl Berdych pro Českou televizi.
Ve třetím kole čeká 33letého hráče Argentinec Schwartzman.

Úplně jednoznačně postoupila do dalšího kola i Kvitová, která si poradila s Beguovou 6:1, 6:3. Rumunka výkon Kvitové ocenila slovy: „Pokud takhle budeš hrát, celý turnaj vyhraješ.“
K tomu má Kvitová ještě daleko, zatím bude muset ve třetím kole porazit Švýcarku Benčičovou, která v první kole vyřadila Kateřinu Siniakovou. Kvitová tak může pomstít svou fedcupovou kolegyni.

Naopak s grandslamovým turnajem se ve dvouhře loučí Markéta Vondroušová, která těsně nestačila na Martičovou z Chorvatska a podlehla jí 4:6, 5:7. „Bylo to o pár míčcích, v každém setu bylo vítězství blízko, ale ona hrála dobře. Mohla jsem líp podávat, ale omezovala mě ta bolavá noha,“ připomněla 19letá tenistka své zdravotní potíže.

Na Australian open se rozjely i čtyřhry, v kterých se českým hráčkám dařilo.
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) – Bogdanová, Rodionovová (Rum./Austr.) 6:2, 6:2
Melicharová, Peschkeová (4-USA/ČR) – Mariaová, Watsonová (Něm./Brit.) 6:1, 4:6, 6:4
Hradecká, Makarovová (6-ČR/Rus.) – Barthelová, Keninová (Něm./USA) 6:3, 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient