Kvitová klesla na sedmé místo. Plíšková je šestá

Na Turnaji mistryň se Petře Kvitové vůbec nedařilo a prohrála všechny tři zápasy ve skupině (s Karolínou Plíškovou, Dánkou Caroline Wozniackou a Elinou Svitolinovou z Ukrajiny). Tento nezdar se odrazil i ve světovém žebříčku. Z pátého místa klesla na sedmou příčku.
Přesto 28letá tenistka je se sezonou spokojená. Po třech letech se jí povedlo opět ukončit rok v první desítce. Navíc letos vyhrála pět turnajů (v Petrohradu – tvrdý povrch v hale, Dauhá – tvrdý povrch venku, Praze – antuka, Madridu – antuka a Birminghamu – tráva). Jen na grandslamech se jí vůbec nedařilo. V Paříži a US Open vypadla ve třetím kole, na Australian open a Wimbledonu dokonce už hned na začátku.
Sezona jí ale ještě nekončí, příští týden se české tenistky střetnou v Praze ve finále Fed Cupu. Soupeřkami jim budou Američanky, které sice přijedou bez dvou skvělých hráček Sereny Williamsové a Coco Vandewegheové, přesto nebudou lehkými soupeřkmi. Vždyť Sloane Stephensonová došla na Turnaji mistryň do finále. „Atmosféra bude skvělá, o tom nepochybuju. Je vyprodáno a myslím, že nás diváci vyburcují k nejlepším výsledkům. Někde ani ve Fed Cupu nehraju ideálně, jenom ty důležité míče, které jsem tady prohrála, se tam i díky divákům lavičce a podpoře vyhrajou. To je asi to nejdůležitější, pak se to nakopne a spadne stres,“ řekla Kvitová.
Kromě Kvitové by měla do fedcupové dvouhry nastoupit i Karolína Plíšková. Ve čtyřhře budeme spolehát na dvojici Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, které ukončí sezonu na pozici číslo jedna!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.