Kvitová je ve finále! Sabalenkovou doslova smetla

Česká tenistka má těsně před začátkem Australian open skvělou formu, v semifinále si na turnaji v Sydney hladce poradila s Běloruskou Sasnovičovou 6:1, 6:2. O titul si zítra zahraje s domácí hráčkou Ashleigh Bartyovou.

Stejně jako ve čtvrtfinále i dnes se musely hráčky potýkat s deštěm. Kvitová se Sabalenkovou musely čekat o pět hodin navíc, než přestane pršet, aby mohly nastoupit na kurt. „Stálo za to si počkat. Jsem opravdu ráda, že jsme se dostaly na kurt. Myslím, že jsem odehrála výborný zápas,“ řekla po zápase na kurtu Kvitová.

Kvitová hrála proti Bělorusce podobným stylem jako předtím proti Kerberové, tzn. s větší agresivitou, než bývalo u ní zvyklé. Sabalenkové se nedařilo podání a hodně chybovala.

Pokud by se české tenistce povedlo zítra vyhrát, zopakovala by tak triumf z tohoto turnaje zpřed čtyřmi lety.

Barthyová porazila v semifinále Bertensovou 6:7, 6:4 a 7:5. Ve čtvrtfinále se jí povedlo vyřadit světovou jedničku Rumunku Halepovou

Kvitová se v areálu melbournského grandslamu, který začíná příští týden, může potkat s Karolínou Muchovou, která zvládla poslední kolo kvalifikace, když porazila Jamie Loebovou z USA 6:4, 6:1.
Naopak Terezy Smitková a Martincová se po kvalifikačních prohrách v Melbourne ve dvouhrách nepředstaví.

Dnes dohrál v semifinále v australaské Canbeře Jiří Veselý, který nestačil na Poláka Hurkacze a prohrál ve dvou setech 3:6, 1:6.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.