Kvitová bojovala jako lvice, porážku však neodvrátila

Turnaj mistryň začal pro Petru Kvitovou třísetovým zápasem, který měl špatný konec 6:7, 6:4 a 4:6. S Japonkou Naomi Ósakaovou strávila česká tenistka na kurtu dlouhé dvě hodiny a 39 minut.

Kvitová začala duel skvěle, protože hned sebrala soupeřce podání. Jenže Japonka si ho v osmém gamu vzala zpátky. Česká hráčka měla následně tři brejkoly, ale Ósaaková se ubránila a dotáhla první set do tie-breaku, v kterém dominovala 7:1.
I ve druhé sadě se povedlo Kvitové ihned vzít soupeřčin servis, tentokrát si ho ale Japonka vzala rychleji zpátky, už ve čtvtém gamu. Rodačku z Fulneku to ale nijak nerozhodilo a začala dominovat a set dotáhla do vítězného konce.
Ve třetí sadě byla změna v tom, že tentokrát to byla Ósakaová, která jako první uzmula protivnici podání. A tento náskok už byl pro celý zápas rozhodující.

„Už během zápasu mě napadlo, že se vyhraný set hodí. Beru to pozitivně, nejsem nijak extra smutná. Bylo to jako na houpačce, po prohraném tie-breaku jsem se zvedla, pak jsem byla zase dole… Ale myslím si, že jsem ukázala výborný tenis. Doufám, že takhle budu hrát dál,“ podotkla Kvitová. Její další soupeřkou bude v úterý Bartyová, která zdolala Švýcarku Benčičovou 5:7, 6:1, 6:2. Tímto vítězstvím si Australanka zajistila tu skutečnost, že ukončí rok jako světová jednička.