Kutnohorští policisté zavítali mezi malé hasiče

Sobotní dopoledne 7. července 2018 strávili policisté z Obvodního oddělení policie Zbraslavice praporčík Tomáš JIROVSKÝ, DiS. a praporčík Bc. Veronika Hatáková DiS. v rekreačním a sportovním středisku ve Zbraslavicích na soustředění malých hasičů SDH Suchdol. Setkání proběhlo v areálu vedle lesa a všem účastníkům přálo krásné slunečné počasí.

Policisté přítomným vysvětlili hlavní úkoly policie a seznámili je s jednotlivými policejními útvary. Beseda byla vedena v duchu přátelského rozhovoru, při kterém byly děti upozorněny na rizika spojená s jejich pohybem na pozemních komunikacích.

Konec setkání patřil prohlídce služebního vozidla značky Hyundai iX 35. Děti měly možnost si všechno osahat i vyzkoušet a usednout do služebního vozidla.

Setkání sklidilo mezi dětmi velký úspěch. Počáteční znuděné obličeje se rázem proměnily a policisty čekalo spoustu zvídavých otázek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.