Kutnohorské florbalistky ovládly třetí ligu a postupují

Na poslední ligový turnaj odcestovaly ženy ve značně oslabené sestavě. Chybělo několik hráček základní sestavy a tak musela brankářka Neumanová převléknout brankářský dres za ten hráčský. „Do Mělníka vyrazilo pouze 9 hráček, včetně dvou brankářek. Štěpa si v poli vedla nadmíru dobře“ hodnotil poslední turnaj sezóny trenér Josef Chalupa.

Už před posledními dvěma zápasy bylo jasné, že ženy skončí s obrovským náskokem na prvním postupovém místě. I přesto měly hráčky o motivaci postaráno. „První zápas s Tatranem nám bohužel nevyšel. Nám šlo však o druhý zápas se Slavií. Chtěli jsme jim vrátit prohru z prvního vzájemného měření sil. Na začátku sezóny nás Slavia porazila 1:0.“ přiblížil trenér.

A odveta se vydařila na výbornou. O vítěznou branku se postarala Štěpa Neumanová, která v zápase dokonce zaznamanela dva přesné zásahy. Trenér Chalupa pěl na své svěřenkyně samou chválu: „Holky šlapaly i přes bolest. Výborný výkon z naší strany podpořený skvělými zákroky brankářky Petrákové. Naše euforie přiměla soupeřky k pláči.“

Oslavy postupu mohly začít už po posledním vítězném zápase sezóny. „Večer jsme to všechno oslavili v hospodě v Přítokách. Tahle sezóna se povedla se vším všudy.“ uzavřel hodnocení lodivod Chalupa.

Tatran Střešovice B x FBC Kutná Hora 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branka K. Hory: 36. Charvátová.

FBC Kutná Hora x FBC Slavia Praha 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky K. Hory: 1. Horáková (Filipová), 21. Tvrdíková, 29. Neumanová (Tvrdíková), 31. Neumanová (Němcová).

Sestava: Petráková – Tvrdíková, Neumanová, Charvátová, Horáková, Němcová, Filipová, Moravcová, Knížová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak