Kůň vběhl na dálnici a zabil řidiče osobního auta

(Aktualizováno před )

K neobvyklé nehodě došlo dnes kolem páté hodiny ranní na Berounsku. Třiašedesátiletý řidič osobního auta se na dálnici D5 nedaleko Berouna srazil s koněm. Oba na místě zemřeli.

Protože byl řidič zaklíněný, museli ho hasiči vyprostit. Už v tu chvíli ale lékař během prvotního ošetření konstatoval smrt. „Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nikdo další zraněn nebyl,“ potvrdila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Poté hasiči vyprošťovali zvíře, to však učinili až po policejním zdokumentování.

Podle prvotního vyšetřování utekl kůň z ohrady. Policisté nyní zjišťují majitele zvířete a budou zkoumat jeho případné pochybení. Ještě před nehodou už volali řidiči na policii, že se po dálnici pohybuje kůň, nehodě to však nezabránilo.

Dálnice byla na několik hodin uzavřena, poté byl otevřen alespoň jeden pruh, přesto se tvořily kolony už od Prahy.

Policisté museli už včera navečer vyšetřovat jinou smrtelnou nehodu.
Ve směru na Prahu poblíž Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku se auto střetlo s kamionem a zaklínilo se pod návěs. Řidič osobního auta na místě zemřel. “Vyprostit se ho snažili svědci nehody. Nakonec ho z vozu vyprostili až hasiči. Lékař u muže konstatoval smrt,” uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.
Dálnice byla několik hodin uzavřena.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz