Kuchaři ze školních jídelen se zúčastnili semináře o vaření

Na Základní škole Bratří Čapků se druhý dubnový čtvrtek uskutečnil praktický seminář pro pracovníky školních kuchyní. Kuchařky a další pracovnice 15 zařízení z celého okresu se seznámily s iniciativou „Skutečně zdravá škola“, která pomáhá zlepšit kvalitu školního stravování a tím také zdraví dětí a celé společnosti. Zasazuje se také o to, aby dětem byla poskytnuta chutná a zdravá jídla a vytvářeny základy zdravých stravovacích návyků.

Na kuchaře a kuchařky čekala v místní tělocvičně vybavená kuchyně, kde podle připravených receptů vařili z čerstvých potravin částečně dodaných od místních dodavatelů, zdravé obědy, saláty a moučníky. Vše si vyzkoušeli pod vedením lektorů a kuchařů. Hotové pokrmy si přišli také ochutnat žáci naší školy.

Projekt „Skutečně zdravá škola“ byl finančně podpořen, nejen Městem Ústí nad Orlicí, na Burze filantropie, která se ve městě konala v říjnu 2017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak