Search
Close this search box.

Kuchaři ze školních jídelen se zúčastnili semináře o vaření

Na Základní škole Bratří Čapků se druhý dubnový čtvrtek uskutečnil praktický seminář pro pracovníky školních kuchyní. Kuchařky a další pracovnice 15 zařízení z celého okresu se seznámily s iniciativou „Skutečně zdravá škola“, která pomáhá zlepšit kvalitu školního stravování a tím také zdraví dětí a celé společnosti. Zasazuje se také o to, aby dětem byla poskytnuta chutná a zdravá jídla a vytvářeny základy zdravých stravovacích návyků.

Na kuchaře a kuchařky čekala v místní tělocvičně vybavená kuchyně, kde podle připravených receptů vařili z čerstvých potravin částečně dodaných od místních dodavatelů, zdravé obědy, saláty a moučníky. Vše si vyzkoušeli pod vedením lektorů a kuchařů. Hotové pokrmy si přišli také ochutnat žáci naší školy.

Projekt „Skutečně zdravá škola“ byl finančně podpořen, nejen Městem Ústí nad Orlicí, na Burze filantropie, která se ve městě konala v říjnu 2017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient