Search
Close this search box.

Který hokejový klub bude nejsledovanějším v hokeji? Zapomeňte na extraligu. Bude to prvoligové Kladno

Co fanoušci nejvíce ocení? Když se odchovanec vrátí do svého mateřského klubu. Posledním případem je příchod Tomáše Plekance do Kladna. Sice za Rytíře nenastoupí ve všech zbývajících zápasech základní části první ligy, protože bude na střídavý start působit i v extraligové Kometě, ale i tak to bude pro kladenské fandy velké lákadlo zaplnit stadion (ale i pro diváky v jiných městech, kam přijede Plekanec hrát). Navíc, pokud bude zdravý, by měl patřit mezi nejlepší hráče naší druhé nejvyšší soutěže.
Plekanec hrál za Kladno už na začátku své dospělé kariéry. V letech 1998 – 2002 nastoupil do 98 zápasů za tento středočeský klub a získal v nich 41 bodů.
Pak se do svého mateřské klubu vrátil ještě jednou, během výluky NHL. V sezoně 2012 – 2013 sehrál 32 zápasů, v kterých nasbíral úctyhodných 46 bodů!
Všichni jsou tedy zvědavi, jak se mu povede tentokrát. Poprvé by měl za Kladno nastoupit tuto sobotu.

Plekanec samozřejmě není jediný, kdo se vrátil do svého mateřského klubu. Nemusíme se posouvat do jiného klubu a okamžitě můžeme zmínit Jaromíra Jágra, který také během zámořské pauzy navlékl kladenský dres a navíc se později stal majitelem klubu.
Před odchodem do NHL sehrál na přelomu osmdeátých a devadesátých let v Kladně dvě sezony. Především v té druhé ukázal svůj hokejový um, když během 42 utkání nastřádal padesát bodů.
Poprvé se vrátil domů v ročníku 94/95 na 11 zápasů, podruhé v sezoně 04/05 na sedmnáct utkání a definitivně do třetice letos, když však kvůli zdravotním problémům odehrál jen pětici zápasů v základní části a v play-off si připsal desatero naskočení na led. A to doslova, vždy tam pobyl jen několik vteřin, aby splnil povinných 15 zápasů, což by ho poté opravňovalo nastoupit do baráže o extraligu. Ale stejně v ní kvůli nedoléčení zraněné nohy nehrál.
V létě nastoupil do přípravy, ale brzy se zranil a v tomto ročníku ještě kladenský dres neoblékl. Ale až se tak stane a po jeho boku nastoupí Plekanec, obrany soupeřů se mají na co těšit…

Zajímavým jménem je i Jiří Šlégr, držitel „hattricku“, tzn. Stanley Cupu, zlata z MS a prvenství na OH. Rozhodl se na sklonku kariéry pomoci svému Litvínovu.
Ještě před přesunem do kanadsko-americké ligy ukázal své mimořádné dovednosti v sezoně 90/91, kdy ve 39 utkáních vyzískal 43 bodíků, což je na obránce parádní počin. Pak s v Litvínově vpodstatě jen tak mihnul, aby se pro sezonu 2007/2008 definitivně vrátil. Odehrál tři sezony, pak ale kvůli zdravotním problémům musel s hokejem skončit. Dokázal se však z problémů se zády jakž takž vykřesat, a tak se znovu v roce 2013 v litvínovském dresu objevil, i když zdraví mu nedovolilo odehrát celé dvě sezony.
Kariéru ukončil stylově, v roce 2015 s mistrovským pohárem nad hlavou. Prvním v historii litvínovského klubu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient