Který český sportovec vydělal letos nejvíce peněz za den? Čech, Voráček či snad Pastrňák? Kdepak, Kabrhel.

O víkendu proběhl v Rozvadově na Tachovsku evropský turnaj v pokeru. Domácího prostředí využil k vítězství Martin Kabrhel a odnesl si odměnu v přepočtu 67,8 milionu korun. „Je to mé největší vítězství, jsem velmi šťastný,“ uvedl Kabrhel.

Je to druhá nejvyšší výhra v historii pro českého hráče pokru. Před sedmi lety získal Martin Staszko na turnaji v Las Vegas dokonce 98 milionů korun.

Když se však sečtou celkové výhry obou českých hráčů, Kabrhel vytáhl z karet o 16 milionů více. Během své kariéry už získal 159 miliony korun.

Hrát takovéto turnaje ale není jen tak, protože osm hráčů pokeru, kteří se zúčastnilo rozvadovského finále, muselo dohromady vložit „do banku“ 2,6 milionů korun, což dělá průměrně pro jednoho přibližně 325 tisíc korun. Při výhře se to však vrátí mnohonásobně. i druhý neodešel s prázdnou, Američan David Peters dostal na cestu 42 milionů korun. Třetí skončil loňský obhájce Dominik Nitsch z Německa.

Jen tak pro zajímavost přidáváme žebříček nejlépe placených českých sportovců:
1. Petr Čech (fotbal, Arsenal) 242 milionů korun,
2. Jakub Voráček (hokej, Philadelphia) 222
3. David Pastrňák 176,
4. David Krejčí (oba hokej, Boston) 165,
5. Ondřej Palát (hokej, Tampa Bay) 123,
6. Jan Veselý (basketbal, Fenerbahce) 120,
7. Martin Hanzal (hokej, Dallas) 116,
8. Tomáš Plekanec (hokej, Montreal) 110,
9. Karolína Plíšková (tenis) 96,
10. Petr Mrázek (hokej, Carolina) 91.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak