Krpálek se vrátí z mistrovství světa bez medaile

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek se poprvé na světovém šampionátě v judu představil v nejvyšší váhové kategorii, do které po olympijském triumfu přestoupil.

Jako nasazený vstoupil do šampionátu v Ázerbájdžánském Baku až ve druhém kole, kde narazil na svého věčného rivala Nizozemce Henka Grola. Ještě v nižší kategorii s ním pětkrát ze šesti střetnutí prohrál. Tentokrát však nad nim vyzrál. „Byl to těžký zápas hlavně psychicky, je to výborný soupeř, se kterým jsem měl špatnou bilanci, ale povedlo se mi ho porazit a jsem za to moc rád,“ řekl Krpálek.

V osmifinále zdolal vcelku lehce olympijského šampiona z roku 2008 Mongola Tuvšinbajara Naidana. Poté ho čekal domácí Ušang Korauri. Český judista měl převahu, pak ale udělal zbytečnou chybu a soupeř postoupil dál na jeho úkor.

Krpálek ještě měl v tu chvíli šanci bojovat aspoň o bronzovou medaili. Nejdříve se mu v opravách povedlo porazit Tádžikistánce Rachimova, pak však prohrál s Mongolcem Ulzíbajarem, i když se svým trenérem hned protestoval proti výroku rozhodčích. „Zápas rozhodla sporná situace. Vlastně ani ne sporná, protože za tohle se prostě wazari dát nemá. Mongol celou dobu klečel na kolenou a to se považuje, že je v boji na zemi. Z kolen by takový útok neměl být nikdy bodován,“ prohlásil reprezentační trenér Petr Lacina.

Ke změně rozhodnutí však už nedošlo a Lukáš Krpálek tak odjíždí ze šampionátu bez cenného kovu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak