Search
Close this search box.

Krovy jičínského divadla jsou v havarijním stavu

Firma MEPRO s.r.o. zpracovala studii – a sestavuje kompletní dokumentaci – k rekonstrukci Masarykova divadla. Při průzkumu přišla na havarijní stav dřevěných krovů, které jsou rozsáhle napadeny hmyzem a dřevokaznými houbami. Nejhůře na tom jsou krovy nad jevištěm. Projektanti upozornili, že při větším zatížení střechy, například sněhem, nelze vyloučit kolaps konstrukce. Jednoznačně doporučili provést dočasné statické zabezpečení, a to ještě před zimou.

Rada města proto schválila cenovou nabídku společnosti MEPRO s.r.o. na zpracování projektu pro statické zajištění krovu a odstranění havarijního stavu. Cena je 95 500 Kč bez DPH. Dokumentace bude předložena v září, následně bude oslovena odborná firma pro realizaci prací. Během nich bude provoz divadla uzavřen. Je však třeba upozornit, že pokud by k nim nedošlo, minimálně jeviště by z bezpečnostních důvodů muselo být trvale uzavřeno. Konkrétní náklady na samotné práce vyplynou až z dokumentace.

Ukazuje se, že převod divadla do vlastnictví města od TJ Sokol Jičín byl nezbytný. Jen tak může město ze svého rozpočtu financovat jak přípravu dokumentace, tak v budoucnu samotnou rekonstrukci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient