Krovy jičínského divadla jsou v havarijním stavu

Firma MEPRO s.r.o. zpracovala studii – a sestavuje kompletní dokumentaci – k rekonstrukci Masarykova divadla. Při průzkumu přišla na havarijní stav dřevěných krovů, které jsou rozsáhle napadeny hmyzem a dřevokaznými houbami. Nejhůře na tom jsou krovy nad jevištěm. Projektanti upozornili, že při větším zatížení střechy, například sněhem, nelze vyloučit kolaps konstrukce. Jednoznačně doporučili provést dočasné statické zabezpečení, a to ještě před zimou.

Rada města proto schválila cenovou nabídku společnosti MEPRO s.r.o. na zpracování projektu pro statické zajištění krovu a odstranění havarijního stavu. Cena je 95 500 Kč bez DPH. Dokumentace bude předložena v září, následně bude oslovena odborná firma pro realizaci prací. Během nich bude provoz divadla uzavřen. Je však třeba upozornit, že pokud by k nim nedošlo, minimálně jeviště by z bezpečnostních důvodů muselo být trvale uzavřeno. Konkrétní náklady na samotné práce vyplynou až z dokumentace.

Ukazuje se, že převod divadla do vlastnictví města od TJ Sokol Jičín byl nezbytný. Jen tak může město ze svého rozpočtu financovat jak přípravu dokumentace, tak v budoucnu samotnou rekonstrukci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.