Kroměřížané budou v říjnu volit opět 27 zastupitelů

Obyvatelé Kroměříže budou v komunálních volbách vybírat opět 27 zastupitelů. Na svém minulém zasedání o tom rozhodlo zastupitelstvo města. Volby se uskuteční v pátek 5. října a v sobotu 6. října 2018. V Kroměříži se bude hlasovat v 26 volebních okrscích. „V žádném nedošlo ke změně místa,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská.

Důležité je, že pro volby do zastupitelstva obce či města se nevydávají voličské průkazy. „Občan tak může volit pouze v místě svého trvalého bydliště,“ upozornila Bukovská.

Minulé komunální volby v Kroměříži vyhrálo ANO se sedmi mandáty před ODS s pěti křesly. KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí mají čtyři zastupitele, čtyři křesla získala i ČSSD. Komunisté obsadili tři mandáty, Zdravé Kroměřížsko a Volba pro Kroměříž mají v sedmadvacetičlenném sboru po dvou zastupitelích.

Koalici na radnici po volbách v roce 2013 utvořilo hnutí ANO, koalice KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých, ČSSD a Zdravé Kroměřížsko. Starosta Jaroslav Němec ale v dubnu hnutí ANO opustil, podporují ho další tři za ANO zvolení zastupitelé. K hnutí se tak v zastupitelstvu nyní hlásí jen tři lidé. Němec bude ve volbách kandidovat za hnutí Nezávislí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.