Search
Close this search box.

Kroměříž zrušila zákaz odběru vody z vodních toků na území města i místních částí

Vodoprávní úřad kroměřížské radnice zrušil zákaz odběru vody z vodních toků na území města i jeho místních částí, který byl vydán v srpnu. Důvodem bylo dlouhodobé sucho, kvůli němuž klesly hladiny potoků, říček i řek zhruba na čtyři až 55 procent měsíčního normálu. Situace se ale již změnila k lepšímu.

„Z důvodu vydatnějších dešťových srážek v povodí Moravy v uplynulých dnech došlo k vzestupu hladin povrchových vod a tím ke zlepšení hydrologických podmínek v korytech vodních toků. Odpadl proto důvod pro trvání zákazu odběrů vod z vodních toků a vodoprávní úřad proto přistoupil k odvolání výše uvedeného zákazu,“ vysvětlil vedoucí vodoprávního úřadu Petr Vodák. Více informací je na webu https://www.mesto-kromeriz.cz/urad/lide-a-organizace-mesta/mestsky-urad/odbor-zivotniho-prostredi/uredni-deska/.

Zákaz se týkal odběru vody z řeky Moravy, a z menších vodních toků Moštěnky, Hané, Kotojedky, Trňáku, Zacharky, Dolní Kotojedky, Věžeckého potoka, Popovického potoka, Wolfova splávku a Stonáče, a to včetně jejich přítoků. Lidé nemohli například odebírat vodu na zalévání zahrad, napouštět svá koupaliště či zavlažovat sportoviště.

Podle Vodáka byl zákaz vydán s ohledem na zachování života ve vodních tocích, v jehož zájmu se musely omezit potřeby lidí. Loni vodoprávní úřad vydal zákaz odběru vody z vodních toků 15. srpna, opatření trvalo do 2. října 2017.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient