Kroměříž připravuje prázdninové školní opravy

(Aktualizováno před )

Kroměříž připravuje o letních prázdninách opravy ve školách. Hned ve třech se bude rekonstruovat sociální zařízení. „Běžné opravy a údržba jsou ale naplánované ve všech školách zřizovaných městem,“ řekl starosta Jaroslav Němec. Celkem město hodlá v létě do školských zařízení investovat zhruba 12,2 milionu korun.

Oprava sociálního zařízení v Základní škole Zámoraví bude stát asi 870 000 korun, třetí etapa rekonstrukce sociálního zařízení v Základní škole Slovan si vyžádá zhruba 1,1 milionu korun a oprava sociálek v Mateřské škole Štítného vyjde na 1,8 milionu korun.

Na běžnou údržbu letos školy vynaloží celkem asi 8,5 milionu korun, loni to bylo asi o 400.000 korun méně. „Jedná se například o malování tříd a chodeb, opravy a úpravy dané bezpečností a hygienou, revizemi zařízení, elektroinstalací a podobně. Dále jde o opravy omítek, výměny koberců a linolea, ošetření parket, natírání dveří a také o servis a revize kotelen, školních kuchyní, tělocvičen a šaten,“ popsal vedoucí radničního odboru školství, mládeže a sportu Jiří Pánek.

Kroměřížská radnice je zřizovatelem devíti mateřských a šesti základních škol.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz