Krnovští chystají opravu městských bytovek za 19 milionů

Tři městské bytové domy, které se nacházejí u výpadovky na Město Albrechtice, budou mít už na podzim nový vzhled. Špatný dojem, který zanechávají v kontrastu se sousedním opraveným bytovým domem v soukromém vlastnictví, tak bude minulostí. Jejich obyvatelé navíc ušetří na topení.

„U všech tří domů dojde k zateplení obvodového pláště a stropů nad sklepy, výměně oken, hlavních vstupních dveří a také zábradlí v lodžiích, která jsou navržena ocelová, s plechovou výplní. Dále bude provedena oprava venkovních vstupních schodišť a související stavební úpravy, například nový okapový chodník nebo oplechování,“ uvedl Jan Šrubař z odboru veřejných zakázek. Termín dokončení je stanoven na konec října.

Domy opravují krnovské firmy AF Stav Krnov, Agist a Rakord – R & R. Město jim celkem zaplatí 19 milionů korun. Ne všechny peníze ale jdou z městského rozpočtu. Na projekt s názvem „Energetické úspory v bytových domech v Albrechtické ulici v Krnově“ se podařilo získat evropskou i státní dotaci. Ze způsobilých výdajů uhradí třicet procent Evropská unie a jedno a půl procenta státní rozpočet.

Bytovky v Albrechtické ulici jsou staré pětačtyřicet let. Před rokem 1989 v nich bydlely rodiny důstojníků sovětské armády z krnovské posádky. Panelové domy mají čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží a plochou střechu. Před přední průčelí domů vystupují lodžie a vstupní schodiště.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz