Krnovská fotografická soutěž již zná své vítěze

Soutěž Šedivé či zelené už má své letošní vítěze. Vybrala je porota ve složení místostarosta Michal Brunclík a referentky oddělení ekologie krajiny Petra Mužíková a Lenka Gustyová.

Jednadvacátý ročník klání určeného pro všechny, kdo rádi pečují o zeleň ve své blízkosti, v kategorii „Rozkvetlé okno, balkon“ vyhrála paní Špačková z ulice Budovatelů, druhá se umístila paní Koutná bydlící na Mánesově ulici a na třetím místě skončila paní Klimková z Tyršovy ulice.

V kategorii „Rodinný domek“ uspěli Chrastinovi z Hlubčické ulice před paní Polachovou bydlící na ulici Maxima Gorkého a panem Kretem z Karbenské ulice, který skončil třetí. „Nejvíce mě v posledních letech zaujalo, jak lidé využívají ke zkrášlení staré věci, které dodávají kousku zeleně originální podobu,“ popsala Petra Mužíková.

Novinkou letošního ročníku byla fotografická soutěž „Lípa, náš národní strom“, do které účastníci mohli posílat fotografie stromů, alejí či stromořadí nacházejících se na území Krnova. První místo získal pan Oubělický se sérií fotografií lip v centru města, druhý byl pan Bačovský s Mikulášskou ulicí a jako třetí se umístila paní Gebauerová se snímkem zachycujícím vstup do urnového háje. „Smyslem fotografické soutěže bylo připomenutí letošního výročí 100 let od založení republiky. V Krnově jsou vzácné staré lipové aleje i památný strom a obyvatelé mohou být pyšní, že se lípa jako symbol českého národa v jejich městě tak hojně a dlouhodobě udržuje,“ vysvětlila Petra Mužíková.

Tři nejlepší v kategoriích „Rozkvetlé okno, balkon“ a „Rodinný domek“ získali odměnu ve formě proplacení dokladu o nákupu rostlinného materiálu či zahradnických potřeb ve výši od 500 do 2 000 korun, v kategorii „Lípa náš národní strom“ první tři dostali věcné dary v hodnotě 800, 1 000 a 1 500 korun.

Další ročník, který bude již dvaadvacátý, se příští rok uskuteční o něco dřív. Organizátoři, kterými jsou odbor životního prostředí a MIKS, totiž přesunou hodnocení už na červen, kdy panuje o něco mírnější klima, než bylo v letošním prázdninovém čase. „Plánujeme změnu tématu fotografické soutěže, kdy se chceme zaměřit na propojení zeleně a vody ve městě. Zvažujeme také zavedení kategorie „společná zahrada“, která by byla určená pro ty, kteří u bytového domu se svými sousedy pečují o společné prostranství,“ doplnil místostarosta Michal Brunclík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.