Krkavčí rodiče z Brna nechali svou dceru smažit v autě. Strážníci museli vymlátit okna

Nezodpovědní rodiče ponechali svou tříletou dceru v autě na přímém slunci na parkovišti jednoho z brněnnských nákupních center. V tu chvíli teplota vzduchu dosahovala 29 stupňů, v uzavřeném autě však může být teplota o několik desítek stupňů vyšší.
Dívenka začala po chvíli ztěžka dýchat a nereagovala ani na bušení od strážníků, kteří byli přivoláni náhodnými svědky. Policistům tak nezbývalo nic jiného, než rozbít okénko a vyprostit jí ven.
Ještě před příjezdem záchranářů strážníci dívku chladili vlhkými kapesníky a dávali jí pít.
Ve chvíli, kdy přijeli záchranáři, se k autu dostavili i rodiče. „Otec strážníkům nejprve tvrdil, že se vzdálili jen na pět minut, přestože od samotného oznámení na tísňovou linku uplynula přibližně čtvrthodina. Matka upřesnila, že nákupy trvaly přibližně dvacet minut,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Záchranáři po ošestření předali dívku rodičům. Pro rodiče to ale ještě nekončí, protože strážníci případ postoupili policii pro podezření ze spáchání trestného činu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak